1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Uncategorized

GTA 4 PC pod koniec listopada

Sam Hauser, założyciel studia Rockstar, potwierdził informacje
dotyczące powstawania wersji PC najnowszej odsłony niezwykle
popularnej serii Grand Theft Auto.

"Jesteśmy niezwykle podekscytowani perspektywą wypuszczenia pecetowej wersji Grand Theft Auto IV" -powiedział Sam, tym samym potwierdzając wszelkie domysły na temat konwersji na blaszaki. Warto dodać, iż w trybie rozgrywki singleplayer autorzy nie przewidują żadnych znaczących zmian, względem wersji konsolowej, za to modyfikacjom ulegnie tryb multi. Rockstar nie ujawnił jeszcze szczegółów dot. rozgrywki sieciowej.

Na okładce widnieje logo Games for Windows Live. Tu nasuwa się pytanie: czy PeCetowcy będą mogli grać w trybie multi z właścicielami konsol? Granie międzyplatformowe w GfWL jest darmowe, pozostaje jedynie kwestia opłat ze strony konsolowców. Już niedługo Rockstar powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

GTA 4 otrzymało w Playbacku najwyższą, prestiżową ocenę 10/10 (mowa tu o wersji na konsole Xbox 360). Czy wersja PeCetowa będzie trzymała równie wysoki poziom, czy też dopadnie ją zmora wielu innych konwersji? Tego dowiemy się w listopadzie, to wtedy GTA 4 PC będzie miało premierę - 18 listopada w USA, 21 w Europie. Dystrybutorem GTA 4 w Polsce jest Cenega. Czy nadwiślańscy gracze znów będą musieli wykazać się cierpliwością?