1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Uncategorized

Zatańcz z kroplą wody wymachując szpadą Zorro... na Wii!

Brzmi dziwnie? Spokojnie, zaraz wszystko się wyjaśni.

Ostatnie dni przyniosły posiadaczom Wii zapowiedź dwóch naprawdę ciekawych produkcji od Konami. Pierwsza z nich to Dance Dance Revolution: Hottest Party - tak jest, taneczna seria uderza pod strzechy użytkowników Wii i to w bardzo ciekawej formule. Jak można się było spodziewać - zabawa nie ograniczy się do skakania po macie, ale zaangażuje do pracy również ręce! Dokładnie tak - obok strzałek odpowiadających kierunkom na macie, pojawią się też ikonki w kształcie Wiilota i Nunchuka - aby jednak nikt nie opadł z sił już po paru minutach, albo co gorsza - zwalił ulubiona wazę babci, ich wykorzystanie będzie okazjonalne i ograniczy się do lekkiego machnięcia lub potrząśnięcia kontrolerem. Prócz tego, standardowo - masa świetnej muzyki, plus zupełnie nowe tryby dla multi nawet dla czterech graczy. Pytanie tylko - kogo będzie stać na 4 maty plus 4 zestawy Wiilot + nunchuck… Tak czy siak, nawet w "singlu" Hottest Party zapowiada się naprawdę na gorącą pozycję.
Obrazek
Na tym jednak nie koniec. Ekipa odpowiedzialna za nietypowe Elebits dłubie już nad kolejnym projektem - Dewy's Adventure. W grze wcielimy się w rolę tyułowego Dewy'ego, będącego… niewielką kropelką wody. Podobnie jak w serii Monkey Ball czy LocoRoco, sterujemy nie samym bohaterem, a światem gry - oczywiście, z pomocą Wiilota. Rozgrywka ma obfitować w liczne zagadki, w których najważniejsze okaże się właśnie pomysłowe skorzystanie z kontrolera. Całość wygląda bardzo cukierkowo i jeśli okaże się przynajmniej równie udane co Elebits - zdecydowanie jest na co czekać.
Obrazek
Kojarzycie studio… Pronto Games? Ja niespecjalnie, ale ich najnowszy projekt zapowiedziany na Wii będę śledził na bieżąco - bo kto by nie chciał pomachać szpadą niczym Zorro? The Destiny of Zorro pozwoli właśnie na takie atrakcje - póki co, autorzy nie podali żadnych szczegółów na temat gry, ograniczając się do krótkiego info, że najważniejsza jest grywalność, ale wizualia i dźwięk również nas nie rozczarują. Nic nowego, zobaczymy jak będzie w praktyce - oby wyszło to lepiej niż walki na miecze w Red Steelu.

-----------------------------------

Szukasz wiecej ciekawych informacji o grach? A moze interesuje Cie oryginalna publicystyka, badz ciekawostki z branzy? Odwiedz http://Dosc.pl - damy Ci to wszystko i wiecej, a i tak nie bedziesz mial dosc!