1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Uncategorized

CD Projekt wydawcą Jade Empire na PC

CD Projekt Sp. z.o.o, jeden z największych dystrybutorów gier w
Europie Wschodniej, nawiązał współpracę z czołowym światowym
producentem gier, BioWare Corp., celem wydania najnowszego dzieła
BioWare - Jade Empire - na platformę PC w Polsce, w Czechach, na
Słowacji oraz na Węgrzech. Gra ujrzy światło dzienne w pierwszym
kwartale 2007.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że dzięki firmie CD Projekt możemy zaprezentować wciągającą opowieść oraz pasjonujący świat Jade Empire naszym fanom w Europie Wschodniej" - oznajmił dr Ray Muzyka, dyrektor generalny BioWare - "Firma CD Projekt dowiodła, że na rynku europejskim jest jedną z głównych sił w branży i dlatego cieszymy się, mogąc współpracować z nią przy naszym najnowszym produkcie."

Gra Jade Empire wydana zostanie wyłącznie na PC i zawierać będzie dodatkowe atrakcje, m.in. zwiększoną rozdzielczość grafiki, nowe efekty wizualne oraz nieznane wcześniej style walki. Gracze zmierzą się z nowymi przeciwnikami o zwiększonej AI, odnajdą nowe, potężne przedmioty. Walka została specjalnie wyważona, by zapewnić wiele dodatkowych wyzwań. Gra będzie również oferować intuicyjne sterowanie zoptymalizowane pod kątem platformy PC, które gracz będzie mógł zmieniać wedle własnego upodobania.

"Jesteśmy dumni, że firma BioWare powierzyła nam wydanie fantastycznej gry, jaką bez wątpienia jest Jade Empire" - powiedział Marcin Iwiński, dyrektor generalny CD Projekt. "Sami jesteśmy wielbicielami gier role-playing i zawsze podziwialiśmy dokonania BioWare - tym bardziej cieszy możliwość pracy przy tak uznanym tytule."

Kilka słów o Jade Empire: Gracz wciela się w mistrza sztuk walki i przemierza starodawne, zapierające dech w piersiach krainy tajemniczego Jadeitowego Cesarstwa, zgłębiając jego najmroczniejsze tajemnice i podążając ścieżką Otwartej Dłoni bądź Zaciśniętej Pięści. Bogata i zajmująca opowieść pozwala graczowi wcielić się zarówno w szlachetnego bohatera, jak i w podłego złoczyńcę, stawiając czoła potężnym nieprzyjaciołom ludzkiego bądź nadludzkiego pochodzenia.

Więcej na temat gry znajdziesz tutaj

Informacja prasowa CDP