Szymon Radzewicz

← Wróć do Spider's Web

Gra akcji roku – Bloodborne

Bloodborne to nie tylko najlepsza gra dla PlayStation 4 w 2015 roku, ale również najciekawsza, najbardziej wymagająca i najbardziej klimatyczna produkcja akcji ostatnich 12 miesięcy. Doskonałe odczucia po bezwzględnej walce w wiktoriańskim mieście jedynie potęguje świetne, bogate w zawartość DLC.

Gra sportowa/wyścigi roku – Forza Motorsport 6

Złośliwi mówią, że Forza Motorsport 6 to jedynie nakładka na poprzednią odsłonę wyścigów od uznanego studia Turn 10. W rzeczywistości nowa część wprowadza prawdziwą rewolucję. Mowa o najbardziej realistycznym wpływie deszczu na warunki jazdy w historii konsolowych wyścigów.

Rock Band 4

Najlepsza gra gitarowa tego roku. Dołączane do zestawu wiosło jest naprawdę wysokiej jakości, dzięki doświadczonym producentom z firmy Mad Catz. Tytuł wprowadza do serii kapitalne solówki, które sprawiają, że poczujesz się jak prawdziwa gwiazda rocka. Miazga na każdej domówce.

MSI Prestige

Jeden z niewielu potężnych laptopów, które bez żadnego wstydu możesz zabrać do pracy i na wykład. Dotychczas sprzęty tworzone z myślą o graczach wyglądały jak małe, świecące statki kosmiczne. Świetna sprawa, o ile wciąż chodzi się do gimnazjum. MSI Prestige to elegancka opcja idealna dla znacznie starszego i bardziej wymagającego odbiorcy.

Xbox Elite Controller

Chociaż perfekcyjny pad do gier nie istnieje, Microsoft otarł się o doskonałość. Drogi, niezwykle pożądany Xbox Elite Controller to urządzenie z najwyższej półki, o zaskakujących możliwościach konfiguracji. Wymienne analogi, wymienna tarcza krzyżaka, regulacja skoku, dodatkowe łopatki z tyłu obudowy – po prostu mistrzostwo.

Piłka rehabilitacyjna

Mój najlepszy zakup w 2015 roku. Fotel gracza wymieniłem na piłkę rehabilitacyjną, z czego jestem niezwykle zadowolony. Podczas długich sesji z grami zmuszam swoje ciało do delikatnego wysiłku, szukając równowagi na dobrze wypełnionym powietrzem obiekcie. Świetna odskocznia od płaszczenia tyłka na niewygodnym krześle.

Play Station 4

Najpopularniejsza konsola ósmej generacji w Polsce, ze świetnym wsparciem oficjalnego dystrybutora. Teraz do kupienia za mniej niż 1300 złotych, co na pewno jeszcze bardziej powiększy bazę rodzimych użytkowników.

Horror roku: Resident Evil 1 HD

Trochę to smutne, że najlepszym horrorem całego 2015 roku zostaje remake gry sprzed prawie 20 lat. W kapitalnie odrestaurowanym klasyku drzemie wielka siła, przypominając starszym graczom, jak dawniej prowadziło się mrożącą krew w żyłach przygodę. Dzisiejsze horrory mogą się jedynie uczyć.

Samsung Note 4

To na ekranie Note 4 ograłem wszystkie najciekawsze mobilne gry 2015 roku. Wielka powierzchnia, żywe kolory, wydajne podzespoły – smartfon podołał takim produkcjom jak X-COM: Enemy Unknown i Knights of the Old Republic. Świetna, silna zabawka dla mobilnego gracza, a przy okazji prawdziwy multimedialny kombajn.

SteelSeries Wireless H

Najlepszy i najbardziej praktyczny zestaw słuchawkowy dla konsolowych graczy. SteelSeries Wireless H nie tylko oferuje zadowalającej jakości cyfrowy dźwięk przestrzenny, ale posiada również kapitalny system ładowania, dzięki któremu nigdy nie zabraknie energii, aby kontynuować bezprzewodową zabawę.

FPS roku – Splatoon

W czasie, gdy najwięksi producenci gonili w 2015 roku za fotorealistyczną grafiką w strzelaninach, Nintendo postawiło na coś zupełnie innego – na grywalność. To dzięki wspaniałemu, doprowadzonemu do perfekcji modelowi rywalizacji Splatoon nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o sieciowe zmagania. Wszystkie Battlefieldy, Battlefronty i Black Opsy powinny wziąć tę lekcję do serca.

Gra przygodowa roku – Until Dawn

Chociaż Until Dawn to rasowy horror, pod względem rozgrywki produkcja doskonale wpisuje się w ramy współczesnych gier przygodowych. Nasze wybory nie tylko mają znaczenie, ale również konsekwencje – zazwyczaj bardzo krwawe. Niesamowity klimat horrorów lat 80-tych!

Gra roku 2015: Wiedźmin 3: Dziki Gon

Obyło się bez zaskoczenia, za to z narodową dumą w tle. Wiedźmin 3: Dziki Gon zjadł czwartego Fallouta i zachwycił świetnymi dialogami. Gra CDP RED wyznaczyła zupełnie nowy poziom w obszarze grafiki, łącząc zaawansowane efekty z unikalnym, słowiańskim charakterem.

← Wróć do Spider's Web