Mateusz Nowak

← Wróć do Spider's Web

DJI Phantom 3 Pro

Jeśli na słowo “dron” masz przed oczami tanie, chińskie zabawki, które przed Świętami zalały regały marketów, to musisz jeszcze odrobić zadanie domowe. Drony to narzędzia, które każdego dnia wykorzystywane są przez fotografów, operatorów kamer, detektywów, policję, służby ochrony kolei i innych profesjonalistów. Wielu z nich korzysta ze sprzętów DJI, a model Phantom 3 Pro zyskał uznanie bardziej wymagających użytkowników, którzy cenią sobie niezawodność, a przy tym nie chcą wydawać na wirnikowiec góry pieniędzy.

Zortrax Inventure

Polska drukarka 3D, Zortrax M200, uzyskała status najlepszej drukarki 3D na świecie, pokonując 399 konkurentów. Teraz Zortax przygotowuje kolejne trzęsienie ziemi - drukarkę Inventure, którą wszystko zrobi lepiej, szybciej, dokładniej i w bardziej cywilizowany sposób. Firma z Olsztyna wytycza nowe standardy na rynku druku 3D i ciągnie całą branżę do przodu. To bez dwóch zdań marka, z której Polacy mogą być dumni.

GoPro Hero4 Session

Model Hero4 Session to sztuka kompromisów - mała obudowa to cenna cecha kamery, którą chcemy nosić np. na głowie. Jednak niewielki rozmiar wymusza rezygnację z niektórych elementów i funkcji, dlatego w Hero4 Session nie znajdziemy ekranu, a jedynie malutki, monochromatyczny wyświetlacz. Za GoPro Hero4 Session przemawia jednak cena, gdyż model ten jest najtańszym ze wszystkich nowych produktów GoPro, co sprawia, że obniża on próg wejścia do grona użytkowników najpopularniejszych kamer na świecie.

Motorola Moto X Style

Jest takie hasło promujące komputery Mac - “Once you try Mac, you never go back”. Gdy zamienimy “Mac” na “Moto” zdanie przestanie się rymować, ale nadal będzie prawdziwe. Właśnie dlatego jestem fanem smartfonów Motoroli, z których korzystam już od dwóch modeli i na razie nie planuję zmiany na inną markę. Moja przygoda zaczęła się od budżetowej Moto G (2. gen.), którą stosunkowo szybko zamieniłem na Moto X (2. gen.). Uprzedzając pytania, smartfony Motoroli nie są najpotężniejszymi urządzeniami na rynku, nie powalają ilością RAM-u, nie mają zagiętych ekranów i nie robią najlepszych zdjęć. Są jednak doskonale zaprojektowane, wygodne, wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz wyposażone w lekkiego, niezawodnego i niemal niezmodyfikowanego Androida - często w jego najnowszej wersji. Właśnie te cechy sprawiają, że warto zapoznać z urządzeniami Moto. Jeśli nie chcesz wydawać góry gotówki na flagowy model Moto X Style, powinieneś rozważyć zakup Moto X Play lub Moto G (3. gen.).

Amazon Echo

To nietypowy głośnik. Głośnik, który nie tylko gra, ale również słucha użytkownika. Echo oferuje dźwięk dookólny. Został wyposażony w moduł Bluetooth, a więc można strumieniować na niego muzykę z praktycznie każdego urządzenia. Głośnik jest też zintegrowany z usługami multimedialnymi Amazonu, a także z TuneIn i iHeartRadio. Jest zawsze włączony i zawsze nasłuchuje głosów otoczenia, aby reagować na polecenia i zapytania kierowane do głosowego asystenta. Obecnie urządzenie nie jest jeszcze oficjalnie dostępne w Polsce, ale lokalna konferencja Amazonu oraz prezentacja nowych urządzeń nad Wisłą może sugerować, że w najbliższej przyszłości sytuacja ta ulegnie zmianie. Wtedy zdecydowanie warto będzie zamówić Echo.

Dell XPS 15

To chyba pierwszy komputer z systemem Windows, który jest naprawdę ładny i nie wygląda przy tym jak chiński klon MacBooka. Dell się postarał, a efekty pracy są wręcz powalające - świetna specyfikacja techniczna, zapakowana w cudną obudowę sprawia, że mamy do czynienia z rewelacyjnym komputerem. Wady są dwie: dość wysoka cena i system Windows 10, który nadal jest w stosunkowo wczesnej fazie rozwoju, a wszyscy użytkownicy traktowani są jak króliki doświadczalne.

Selfie stick

Słowo “selfie” zostało okrzyknięte słowem 2013 roku, ale również dzisiaj, wielu z nas nie wyobraża sobie fotograficznej dokumentacji imprezy i urlopu, czy jakiegokolwiek innego wydarzenia, bez zrobienia sobie fotki z ręki. Jednak ludzka ręka, mimo że jest bardzo precyzyjnym i często niezastąpionym elementem, to w przypadku fotek ma jedną wadę - ograniczoną długość. I tutaj z pomocą przychodzi wspaniały / znienawidzony (niepotrzebne skreślić) kijek selfie, który chyba już nieodwracalnie odmienił amarotską fotografię.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Czy tu na serio potrzebne jest jakieś uzasadnienie? Hello, to przecież Wiedźmin 3: Dziki Gon - najlepsza gra 2015 roku! W dodatku z Polski.

← Wróć do Spider's Web