Żabka zawstydziła Pocztę Polską. Będzie sprzedawać maseczki po 1,62 zł za sztukę

Żabka od 15 kwietnia wprowadzi do sprzedaży maseczki ochronne. Paczka, w której znajdzie się 10 sztuk ma kosztować 16,17 zł. W praktyce oznacza to, że sieć rezygnuje z zysku, bo jak twierdzą przedstawiciele Żabki cena „odpowiada kosztowi zakupu maseczek oraz ich dostawy do Polski”.

Żabka informuje, że do sklepów trafi około 8 milionów jednorazowych maseczek. Mają być one dostępne w 6 tys. punktów należących do sieci. Kolejna transza pojawi się w sklepach w przyszłym tygodniu.

Oprócz tego 500 tys. maseczek Żabka ma nieodpłatnie przekazać szpitalom.  

Jedna paczka na klienta

Przedstawiciele Żabki zapewniają, że maseczki przeznaczone są dla osób dorosłych i są zgodne z normą EN149

Aby zapobiec potencjalnym spekulacjom wywołanym najniższą ceną na rynku, sieć zwróciła się do franczyzobiorców o szczególną uwagę przy sprzedaży maseczek i wprowadziła zasadę limitu jednej paczki z maseczkami dla każdego klienta

– czytamy w komunikacie.

Poczta Polska trzyma ceny

W tym samym czasie sprzedaż kolejnej serii maseczek zaczyna Poczta Polska. W placówkach pocztowych o braku marży musimy jednak zapomnieć. Cena za sztukę wynosi 9,99 zł, co oznacza, że za 2 maseczki kupione w oddziale zapłacimy więcej niż za dziesięciopak w Żabce.

Pewnym usprawiedliwieniem jest jednak fakt, że maseczki sprzedawane przez operatora będzie można, po upraniu ich w temperaturze do 95 stopni, założyć ponownie. A to sprawi, że na dłuższą metę różnica w cenie może nie być tak bardzo odczuwalna.

Maseczki będą dostępne w placówkach pocztowych na terenie całego kraju najpóźniej 20 kwietnia. Produkt będzie można także kupić w sklepie internetowym w paczkach po 5 sztuk, cena za komplet wynosi 49,95 zł

– informuje Poczta Polska.

Bizblog.pl poleca