TransferGO to jeden z tych fintechów, który na pandemii wyłącznie zyskał

Na koniec maja br. liczba użytkowników platformy TransferGo, pozwalającej realizować szybkie cyfrowe przelewy międzynarodowe, przekroczyła 2 mln. Co dziesiąty z tej grupy to Polak.

Fot. TransfergoGO

Wydaje się, że przynajmniej w niektórych przypadkach lockdown wywołanym pandemią COVID-19 przyczynił się do rozwoju rozwiązań technologicznych. Bezsprzecznym tego przykładem jest e-commerce.

Bizblog.pl poleca

Tylko w Stanach Zjednoczonych od stycznia do marca 2020 r. konsumenci wydali w internecie 46,47 mld dol. Według analizy Digital Commerce 360 wydatki online stanowiły 16,2 proc. całkowitej sprzedaży detalicznej w tym kwartale – to drugi co do wielkości udział w rynku online w historii, po 17,8 proc. w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku.

Zyskały też w czasie powszechnej, społecznej izolacji mechanizmy pozwalające bezpiecznie i szybko przelewać pieniądze. Także w relacjach międzynarodowym. Przykładem fintechu podejmującego takie właśnie rozwiązania jest TransferGo. Dzięki pandemii COVID-19 właśnie przekroczyli 2 mln użytkowników. Zdaniem Daumantasa Dvilinskas’a, prezesa i współzałożyciela TransferGo, to tylko dowodzi, że „usługa doskonale odpowiada na potrzeby klientów”.

To dla nas bardzo ważny moment

– podkreśla szef TransferGO.

TransferGO – co dziesiąty klient to Polak

Szybkie, cyfrowe przelewy międzynarodowe TransferGO do końca maja zyskały ponad 2 mln użytkowników, z czego 200 tys. osób to Polacy. Tylko w tym roku w aplikacji zarejestrowało się 18 tys. nowych użytkowników z kraju nad Wisłą. Ponad 4,5 tys. z nich pobrało aplikację TransferGo w kwietniu. Z kolei w marcu odnotowano skokowy wzrost rejestracji Polaków. Do społeczności TransferGO dołączyło ich wtedy 3,9 tys. (1,2 tys. więcej, niż w poprzednim miesiącu – lutym). 

Pod względem liczby zrealizowanych przez Polaków transakcji rekordowy najlepszym miesiące za to okazał się miniony maj, kiedy to TranferGo obsłużyło ich ponad 35,5 tys. W sumie, w okresie od stycznia do maja, aplikacja zrealizowała ponad 166 tys. transakcji zainicjowanych przez użytkowników narodowości polskiej. 

Przelew do 32 krajów

TransferGO przy okazji chwali się, że realizuje już przelewy finansowe łącznie do 32 krajów. Za pomocą tego fintechu pieniądze można przesłać m.in. do Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Bangladeszu, Ghany, Sri Lanki, Indonezji, Singapuru, ale też do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, czy Republiki Południowej Afryki. 

TransferGO uruchomiono w 2012 r. W tym czasie fintech zyskał wsparcie ze strony m.in. akceleratora biznesu Level39, czy organizacji zrzeszających firmy w branży finansowo-technologicznej Innovate Finance. Niedawno TransferGo ogłosił partnerstwo z brytyjskim dostawcą usług wymiany walutowej i płatności IFX Payments, w celu umożliwienia przekazywania darowizn w 39 różnych walutach na rzecz litewskiego funduszu pomocowego COVID-19.