Nie szczepisz się, twoje życie powinno stać się uciążliwe. Szef Ryanaira uderza w antyszczepów

Michael O’Leary jest przeciwny obowiązkowym szczepieniom na covid. To ta dobra informacja dla przeciwników szczepień. Zła jest taka, że uważa, że w zamian rządy powinny sprawić, że życie antyszczepionkowców stanie się trochę trudniejsze. Szef Ryanaira uważa, że osoby niezaszczepione nie powinny być przyjmowane do szpitali, mieć możliwości podróży samolotem, a nawet wejścia do sklepu.

Jeśli nie jesteś zaszczepiony, nie powinieneś być wpuszczany do szpitala, nie powinieneś mieć prawa latać, nie powinieneś mieć wstępu do londyńskiego metra, nie powinieneś też być wpuszczany do supermarketu i apteki też – powiedział Michael O’Leary, cytowany przez „The Telegraph”.

Założyciel i szef jednej największych linii lotniczych na świecie znany jest z ostrych, bezkompromisowych wypowiedzi. W ostatnich daniach nie szczędził zjadliwych złośliwości pod adresem premiera Wielkiej Brytanii, a teraz nie zawahał się powiedzieć publicznie, co sądzi o osobach unikających szczepień na covid.

Bizblog.pl poleca

Błyskawiczny rozwój wariantu Omikron doprowadził już do wprowadzenia wielu ograniczeń w podróżowaniu, a od północy z piątku na sobotę niemal całkowity zakaz wjazdu z Wielkiej Brytanii wprowadziła Francja. Jak już pisaliśmy, gwałtowny rozwój epidemii w Wielkiej Brytanii doprowadził już do sytuacji, w której życie społeczno-biznesowe zamarło jak podczas lockdownu, choć rząd w Londynie nie wprowadził jeszcze żadnych surowych obostrzeń.

Najnowsze dane covidowe mówią o ponad 93 tysiącach nowych zakażeń w Wielkiej Brytanii, co jest absolutnym rekordem od początku całej pandemii, a coraz większy udział ma właśnie wariant Omikron. Władze brytyjskie obawiają się, że już w przyszłym tygodniu połowa zakażeń będzie przypadać właśnie na tę mutację, a eksperci mówią nawet o setkach przypadków dziennie w najbliższych tygodniach.

Sytuacja epidemiczna oczywiście bardzo mocno uderza w przewoźników lotniczych, w tym Ryanaira. Michael O’Leary zdradził, że w grudniu Ryanair może zanotować spadek liczby pasażerów o 10 proc., a pierwsze miesiące 2022 roku mogą okazać się bardzo słabe dla jego firmy.

Źródło: coronavirus.data.gov.uk

Lockdown bez lockdownu

Rosnąca w zawrotnym tempie liczba nowych zakażeń w Wielkiej Brytanii spowodowała, że firmy odwołują spotkania świąteczne, a placówki gastronomiczne opustoszały. Właściciele wielu pubów, kawiarni i restauracji postanowili już teraz zamknąć swoje firmy. Jest to na tyle masowe zjawisko, że Rishi Sunak, brytyjski kanclerz skarbu musiał zapewnić, że nie wynika to z działań rządu.

Rząd nie każe nikomu niczego anulować. Nie zamyka firm

– zapewnił.

Pierwszy przypadek wariantu Omikron w Polsce został odnotowany w czwartek, a w piątek poinformowano o drugim zakażeniu, u 3-letniej dziewczynki. Oba przypadki wykrył sanepid w Katowicach.