Szukasz mieszkania? Gethome to startup, który pomoże ci zrobić to szybciej

Rynek Pierwotny utworzył startup Gethome, który zajmuje się ofertami sprzedaży i wynajmu mieszkań. Strona nie powiela w nieskończoność ofert tych samych mieszkań, nie zawiera reklam i bazuje na dokładnych lokalizacjach nieruchomości

Skala duplikatów ogłoszeń w Polsce jest ogromna. Ten sam anons potrafi być powielany w jednym serwisie średnio 20 razy. W gąszczu wciąż powtarzających się ofert łatwo szybko się pogubić.

Rozwiązanie znalazł Gethome, serwis stworzony przez Rynek Pierwotny, który stworzył system zdolny przefiltrować wciąż powtarzające się ogłoszenia.

Bizblog.pl poleca

Niepowtarzalne oferty Gethome

Portali, na których publikowane są oferty nieruchomości na sprzedaż, jest w Polsce 60-70, a nowy pojawia się średnio co dwa tygodnie. Gethome na ich tle zdecydowanie się wyróżnia, bo stawia nie na liczbę, a na jakość.

Jako jedyny portal w Polsce nie mamy duplikatów nieruchomości – na każdym innym portalu jak wchodzisz na Mokotów to masz to samo mieszkanie 10 razy wrzucone przez 10 agencji. U nas wykrywamy duplikaty i publikujemy tylko jeden anons. Mamy do tego system, który od zera stworzyliśmy za ponad 1 mln złotych

– zapewnia Gethome.

Oprócz braku powtarzających się ofert strona nie zawiera reklam i wyróżnionych ogłoszeń, które często zaśmiecają serwisy.

1 mieszkanie, 100 ogłoszeń

Przez duplikację ogłoszeń to samo jest często wrzucane po 10-15 razy

– zauważa Gethome.

Bierze się to z faktu, że większość agencji nieruchomości działa na podstawie umów otwartych. Właściciele nieruchomości, którym zależy, by jak najszybciej ją sprzedać, podpisują je wciąż z nowymi firmami. W ten sposób w różnych serwisach oglądamy setki i tysiące tych samych ogłoszeń.

Umów na wyłączność jest o wiele mniej, jedynie 10-15 proc.

Z Gethome współpracuje 650 agencji nieruchomości, które wcześniej sprawdzane są pod kątem wiarygodności.

Na stworzenie serwisu i pierwsze dwa lata działalności platformy Rynek Pierwotny przeznaczył 8 mln zł. Nad projektem pracuje obecnie ok. 10 osób.