Nalot na Kościół Zdrowego Ciała. Policja sprawdza, czy klienci klęczą przy ławeczkach, czy na nich wyciskają

Patrol policji odwiedził Kościół Zdrowego Ciała w Krakowie, czyli jedną z tamtejszych siłowni, która w pomysłowy sposób postanowiła obejść rządowy zakaz. Funkcjonariusze sprawdzali, w jakim celu wierni zdrowego stylu życia pojawili się w lokalu.

Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness – od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. Kościół Zdrowego Ciała. Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne

– napisał na swoim fanpage’u klub fitness Atlantic Sports.
https://twitter.com/ZwolinskiAdrian/status/1317823898692583424

Bizblog.pl poleca

Nalot na siłownię Atlantic

Puszczenie oka do klientów spotkało się z szerokim odzewem. Na post zareagowało prawie 50 tys. osób, 14 tys. go udostępniło, a o inicjatywie krakowian rozpisywały się ogólnopolskie media. Dzięki przekształceniu siłowni w kościół Atlantic zdobył reklamę, o której w normalnych czasach mógłby tylko pomarzyć.

I nie tylko reklamę. Z relacji „Gazety Wyborczej” wynika, że policjanci, którzy odwiedzili klub w sobotę, natrafili na kilkunastu klientów. Mundurowi wylegitymowali ćwiczących i z relacji Sebastiana Glenia, rzecznika małopolskiej policji, wynika, że zapytano o cel wizyty. O dziwo, użytkownicy nie zarzekali się, że zjawili się w siłowni na modły.

Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu i dokumentację fiskalną. Mandatów jednak nie było, sprawa będzie konsultowana z sanepidem.

Trudno powiedzieć, w jaki sposób ten ostatni zabierze się za interpretację. Wiadomo za to, co może grozić właścicielowi w przypadku, w którym sanepid stwierdzi, że doszło do naruszenia prawa. Ustawa o chorobach zakaźnych określa, że „niestosowanie się ustanowionych w stanie zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii nakazów, zakazów lub ograniczeń” grozi kara od 10 do 30 tys. zł.

Właściciele klubów fitness wstrzymali oddech

Na decyzję GIS czeka zapewne cała branża fitness. Na próbę ominięcia restrykcji zdecydowało się wiele klubów w całej Polsce. Sieć Harder działające we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Warszawie zaprasza „zawodników, którzy przygotowują się do zawodów Harder HIIT Challange”.

Harder skorzystał w ten sposób z wyjątku jaki rząd zrobił dla osób, które przygotowują się do udziału w zawodach sportowych. Podobnym tropem poszła poznańska siłownia Fitness Point.

Informujemy, że na dniach ogłosimy zawody sportowe organizowane przez nasz klub

– mruga do swoich klientów na profilu facebookowym

Oj, drogie to będą zawody, jeżeli sanepid zakwestionuje uczciwość intencji właścicieli siłowni.