Ojciec Rydzyk miał w nosie rządowe zakazy, ale Polacy uchronili go przed karą sanepidu

Radio Maryja zorganizowało rekolekcje w formie hybrydowej. Dla tych, którzy chcieli wziąć w nich udział stacjonarnie, Tadeusz Rydzyk przygotował specjalną ofertę – nocleg w Hotelu Akademickim należącym do szkoły Tadeusza Rydzyka wraz z wyżywieniem za jedyne 360 zł za dobę. A to wszystko w czasie, kiedy rząd zakazał hotelom przyjmowania gości. Zareagował sanepid, który przeprowadził kontrolę, ale mandatu nie nałożył, bo do hotelu… nikt nie przyjechał.

Rekolekcje, które zorganizowało Radio Maryja, odbyły się w dniach 21-23 mara w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu i skierowane były do prawników.

Bizblog.pl poleca

Można było w nich uczestniczyć online, można było też stacjonarnie. Ojciec Rydzyk przygotował się na ewentualność, gdyby ktoś chciał przyjechać na nie do Torunia i zaoferował nocleg w działającym przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej Hotelu Akademickim. Oferta na trzy dni rekolekcji, z wyżywieniem, 360 zł za dobę. 

Problem w tym, że dzień przed rozpoczęciem rekolekcji, 20 marca, rząd wprowadził obostrzenia, które zakazują hotelom przyjmowania gości z wyjątkiem podróży służbowych, a prawnicy na rekolekcjach raczej nie bywają służbowo.

Sprawą zainteresował się sanepid, który przeprowadził kontrolę. Okazało się, że Polacy byli bardziej odpowiedzialni niż Ojciec Rydzyk i po prostu nie skorzystali z jego oferty.

Kontrola nie stwierdziła ani przyjazdu, ani zameldowania się uczestników rekolekcji, bądź innych osób z wyłączeniem osób uprawnionych

– poinformował sanepid.

Co Biblia mówi o finansach?

Ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w rekolekcjach online, mogli wziąć udział w konferencji dotyczącej nie tylko Boga, ale i pieniędzy, dowiadując się m.in.:

  • na czym polega odpowiedzialność w kwestii pieniędzy, pracy i prowadzenia własnej firmy?
  • jak wydawać pieniądze, dawać i oszczędzać po Bożemu?
  • jak wychodzić z długów?
  • czy uczciwość może być stylem życia? Jak być uczciwym?

Może Tadeusz Rydzyk chce zająć miejsce duszpasterza biznesu? Takim mianem jeszcze kilka lat temu posługiwał się chętnie ksiądz Jacek Stryczek, pomysłodawca Szlachetnej Paczki i wieloletni prezes Stowarzyszenia Wiosna. Jednak po skandalu, w którym oskarżono go o mobbing, zszedł w cień. W sam raz zrobiło się wolne miejsce. A Tadeusz Rydzyk wydaje się mieć doskonałe kompetencje.

No i można by kontynuować dzieło poprzednika. Pamietam, jak w wywiadzie, który odbił się w mediach szerokim echem, ksiądz Stryczek mówił mi, że nie ma zupełnie nic niemoralnego w tym, że prezes banku zarabia 36 tys. zł dziennie, a w tym samym czasie jego pracownicy zarabiają kilkaset razy mniej. I że przecież Jezus wcale nie zakaz się dzielić.

Ojcze Dyrektorze, brzmi jak plan.