Przestałem korzystać z papierowych notatek. Rysik do tabletu Samsung w praktyce

Co odróżnia Taba S6 od innych tabletów? Świetne wykonanie, tryb DeX, który w połączeniu z klawiaturą zamienia tablet w notebooka, czy może dołączany w pakiecie rysik – S Pen, który sprawia, że robienie notatek czy wszelkie czynności wymagające precyzyjnej nawigacji są o wiele wygodniejsze? Właśnie tym ostatnim zajmiemy się w tym artykule.

Rysika nie musimy zamawiać oddzielnie i ponosić dodatkowych kosztów. Jest dołączany w zestawie wraz z wymienną końcówką, która pozwala dostosować opór szkła przy pisaniu po tablecie.

S Pen jest wrażliwy na nacisk, więc dociskając go mocniej, możemy uzyskać grubszą linię, a lekko mażąc ekran dostajemy delikatną smugę. Opóźnienie w przekazywaniu dotyku do tabletu jest przy tym tak niewielkie, że praktycznie pomijalne, co jest szczególnie ważne przy pisaniu, gdzie szybki feedback pozwala wygodnie łączyć litery w zdania.

S Pen łączy się z tabletem przez Bluetooth, a zasilanie odbywa się bezprzewodowo – wystarczy przyłożyć rysik do tylnej obudowy w oznaczonym miejscu.

S Pen ma też jeden przycisk, który umożliwia wywoływanie menu ze skrótami i bezprzewodowe sterowanie aplikacjami. W ten sposób można np. sterować prezentacją, multimediami czy aplikacją aparatu. Możemy przełączać się pomiędzy slajdami, zatrzymywać muzykę czy zdalnie aktywować spust migawki. Poniżej więcej zastosowań S Pen, które znacznie podnoszą komfort obsługi tabletu.

Robienie notatek

Nie raz w czasie spotkania musimy coś szybko zanotować bez wielkiego przygotowania. W przypadku Tab S6 wystarczą do tego zaledwie dwa kliki.

Jest to również świetna opcja na tworzenie notatek z innych zasobów internetowych. Okno notatek ma zmienną przezroczystość, więc możemy spisywać informacje z innych artykułów czy materiałów wideo.

Pisanie po ekranie

Przeglądamy coś w internecie, trafiamy na ciekawą informację i szybko chcemy się nią podzielić ze znajomymi – nic prostszego. Jednym klikiem robimy zrzut ekranu, dodajemy wskazówki i wysyłamy do swoich kontaktów.

Wiadomości odręczne

Funkcja z gatunku przyjemnych ciekawostek. Wysłać możemy bowiem również animowaną wiadomość z własnym przekazem – na przykład gratulacje z powodu awansu czy życzenia urodzinowe, które sami napisaliśmy.

Inteligentny wybór

Kolejna świetna funkcja przy robieniu researchu, kiedy często musimy zerkać do różnych materiałów i kompilować notatki w jednym miejscu. Teraz możemy bowiem wyciąć kawałek artykułu, post z Facebooka czy część materiału wideo do zapętlenia i osadzić bezpośrednio na pulpicie.