Wielka ofensywa Ryanaira w Polsce: 27 nowych połączeń, bilety już od 39 zł!

Ryanair przedstawił swoje plany na przyszły rok. Prezes grupy Michael O’Leary zapowiada, że takiego lata jak te, które czeka nas w 2020 r., jeszcze nie widzieliśmy. Irlandczycy otworzą u nas ponad 20 nowych połączeń.

Można byłoby zacząć trochę złośliwą uwagą, że w przypadku Ryanaira nie chodzi o to, ile nowych tras otwiera, a ile połączeń uda mu się nie odwołać. Od dwóch lat irlandzkiej firmie strajk grozi strajk. Nawet w ostatnich dniach, O’Leary najpierw cudem uniknął paraliżu w Wielkiej Brytanii, a następnie poległ na Półwyspie Iberyjskim, gdzie niemal dzień w dzień musi ciąć połączenia.

Polskę na razie te turbulencje omijają. Ba, Ryanair ma zamiar szkolić u nas nowych pilotów. Linia szykuje się też do ofensywy pod kątem liczby połączeń. Już niebawem na polskich lotniskach Irlandczycy uruchomią 27 nowych tras. Zwiększy się też liczba samolotów, bazujących w naszym kraju z 24 do 35.

Lato 2020 u Ryanaira

Najbardziej na tej małej rewolucji skorzystają podkatowickie Pyrzowice. Jeżeli plany Ryanaira się sprawdzą port stanie się rentowny, nawet obsługując tylko tę jedną linię. Prognozy zakładają 43-procentowy wzrost ruchu, dzięki któremu lotnisko będzie obsługiwać 1,25 mln klientów Ryanaira rocznie (milion przyjmuje się powszechnie jako próg rentowności) i ponad 5,5 mln ogółem. Liczba połączeń wzrośnie z 6 do 18.

Wśród 27 nowych tras znalazły się też takie połączenia jak Katowice – Pafos, Manchester, Brindisi, Bolonia, Katania, Cork, Dortmund, Goeteborg i Kijów. Z Krakowa będziemy mogli polecieć do Palermo, z Gdańska do Odessy,  z podwarszawskiego Modlina do Tel Awiwu, a z Bydgoszczy do Edynburga. Interesującą wydają się też propozycje lotów z Poznania. Ze stolicy Wielkopolski będzie można wybrać się m.in. do Budapesztu, Paryża i Odessy.

Bilety od 39 zł

Z okazji inauguracji nowego rozkładu O’Leary zapowiedział, że wprowadza do sprzedaży bilety od 39 zł na podróże do listopada. Rezerwacji trzeba jednak dokonać najpóźniej do piątku 6 września. Większość połączeń z nowego rozkładu będzie dostępna od końcówki października.

Żeby jednak nie było tak różowo, trzeba też odnotować, że całkiem niedawno nasz niskokosztowy wakacyjny przyjaciel zapowiedział cięcia w siatce połączeń. Serwis pasażer.com informował w sierpniu o zawieszeniu połączeń z Modlina do Memmingen, Lizbony i na Majorkę.

Pełna lista nowych połączeń:

Katowice – Bolonia

Katowice – Brindisi

Katowice – Katania

Katowice – Kolonia

Katowice – Cork

Katowice – Dortmund

Katowice – Goteborg

Katowice – Kijów

Katowice – Manchester

Katowice – Odessa

Katowice – Oslo

Katowice – Pafos

Gdańsk – Kopenhaga

Gdańsk – Goteborg

Gdańsk – Hamburg

Gdańsk – Odessa

Poznań – Budapeszt

Poznań – Charków

Poznań – Odessa

Poznań – Paryż

Kraków – Bruksela Zaventem

Kraków – Londyn Luton

Kraków – Palermo

Warszawa Modlin -Tel Awiw

Wrocław – Odessa

Bydgoszcz – Edynburg

Olsztyn Mazury – Kolonia