Ulubiona kryptowaluta Elon Muska trafia do Revoluta. Teraz możemy handlować też dogecoinem

Wow…much coin… Choć powstała jako żart to doczekała się inwestycji samego Elona Muska. Teraz z łatwością każdy z nas może wejść w jej posiadanie. Dogecoin stał się trzydziestą kryptowalutą dostępną w Revolucie.

Elon Musk to najbardziej znany hodler dogecoina, czyli największej kryptowaluty na świecie, której kapitalizacja rynkowa przekracza obecnie 39 mld dol. Ustępuje ona jedynie Bitcoinowi, Ethereum, Tetherowi, Binance Coin i Cardano.

Dogecoin trafia na Revoluta

Edward Cooper, zarządzający krypto w Revolucie podkreśla, że doge był kryptowalutą, o którą najczęściej pytali użytkownicy aplikacji. Zwłaszcza że fintech w ciągu ostatnich tygodni umożliwił handel wieloma mniej znanymi tokenami. Teraz dogecoin może się znaleźć w portfelach każdego z 15 mln posiadaczy smartfonów z zainstalowanym Revolutem.

I to dosłownie! Ale tylko jeśli mówimy tu o posiadaczach planu Metal. Oni mogą wypłacać kryptowaluty na własne – zewnętrzne portfele. Usługa jest obecnie dostępna w wersji beta w Wielkiej Brytanii.

Bizblog.pl poleca

Dogecoin słabnie i wraca do notowań z kwietnia

Nowina nie zdołała jednak odwrócić niekorzystnego trendu. Kurs kryptowaluty spada nieprzerwanie od szczytu 7 maja, wynoszącego 70 centów. W ciągu miesiąca Dogecoin stracił ponad połowę swojej wartości i jest wyceniany na jedynie 30 centów.

Dzisiejsza nowość jest początkiem New Tokens Tuesday, czyli akcji w której Revolut udostępnia nową kryptowalutę w aplikacji. Tokenów długo im nie zabraknie. Dogecoin jest dopiero 30., podczas gdy w kolejce pozostały jeszcze setki mniej znanych. CoinMarketCap śledzi kurs ponad 1400 z nich.