Podwyżki, paczki i obniżki dla pracowników Biedronki. Sprawdź, ile teraz będą zarabiać kasjerzy

Podwyżka płacy dla 60 tysięcy pracowników Biedronki. Od nowego roku będą oni zarabiać po około 250 zł więcej. Podwyżkę w Biedronce najbardziej odczuć mają ci pracownicy, którzy pracują najwięcej z klientami.

Podwyżki płac w dużych sieciach handlowych zawsze budzą ogromne emocje. Nic dziwnego. Firmy te nie tylko zatrudniają dziesiątki tysięcy pracowników, ale także wyznaczają trendy, jeśli chodzi o zarobki w branży.

Bizblog.pl poleca

Podwyżki w Biedronce. Ile teraz można tam zarobić?

Od 200 do 250 zł – to skala wzrostu miesięcznych wynagrodzeń pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka od 1 stycznia 2022 roku. Najbardziej zwiększą się płace na stanowisku sprzedawca-kasjer.

Biedronka zdecydowała o podniesieniu pensji wszystkich pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych o około 8 proc., w zależności od ich doświadczenia, indywidualnych zadań oraz stanowiska. Od 1 stycznia 2022 roku ponad 60 tys. zatrudnionych przez największą sieć handlową w Polsce otrzyma podwyżki, na które sieć Biedronka w skali roku przeznaczy ponad 142 mln zł.

Sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w sieci, zarobi od stycznia 2022 r. nie mniej niż 3460 zł do 3800 zł brutto, a jeśli ma staż powyżej 3 lat od 3600 zł do 4050 zł. Początkujący kierownik sklepu dostanie nie mniej niż 5100 zł brutto.

Zwiększenie wynagrodzeń czeka pracowników centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka. Magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć na 3800- 4100 zł, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 4650-4950 zł. Pracownicy mogą liczyć też na premie uznaniowe powiązane z realizacją celów sprzedażowych czy magazynowych.

To kolejna podwyżka wynagrodzeń dla naszych pracowników. Mimo trudnego czasu pandemii w poprzednich latach również przeprowadzaliśmy podwyżki. Chcąc być pracodawcą pierwszego wyboru w branży handlowej dbamy również o szereg przekraczających rynkową średnią benefitów oraz wsparcie w okresie świątecznym

– mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Bunt kasjerów w Biedronce. Podwyżki załagodzą spór

Obecny układ wynagrodzeń w Biedronce mocno premiuje duże miasta. Sieć podzieliła kraj na trzy strefy. Najmniej zarabiają pracownicy z prowincji. Przed nimi są kasjerzy z metropolii, a na samym szczycie piramidy znajduje się Warszawa.

Kasjerzy napisali do Stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom i związku zawodowego NSZZ Solidarność z pytaniami, czy taka praktyka jest zgodna z prawem. Twierdzą, że Trybunału Sprawiedliwości zakazał różnicowania płac w tej same firmie na podstawie miejsca pracy zatrudnionych. A w Biedronce, według słów szefa Solidarności Piotra Adamczaka, rozpiętość pensji sięga 300 – 400 zł – o sprawie pisał niedawno Adam.

Kilka dni temu mieliśmy też prawdziwy kryzys w Kauflandzie. Związki ujawniły niefajną prawdę o pracy w sieci. Związkowcy tłumaczą, że chcą być traktowani tak jak koledzy i koleżanki z Kauflandu zza naszej zachodniej granicy. Nie jesteśmy w niczym gorsi! Tymczasem często pracujemy za trzech otrzymując to samo wynagrodzenie! – czytamy w wezwaniu do protestu. O sprawie pisał ostatnio Michał.

Paczki i rabaty na świąteczne zakupy w Biedronce

Biedronka wydała w tym roku dodatkowo ponad 100 mln zł na dofinansowanie świątecznych zakupów swoich pracowników oraz ufundowała ponad 150 tys. paczek dla pracowników sieci oraz ich dzieci.

Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach niemenedżerskich i część współpracowników sieci otrzymało specjalne rabaty w wysokości do 1000 złotych do wykorzystania podczas zakupów w sklepach sieci Biedronka. Pracownicy sieci Biedronka dostali również dodatkowe zasilenia finansowe w postaci specjalnych e-kodów, również do wykorzystania na zakupy w sieci.

Biedronka przygotowała też specjalne paczki świąteczne dla 77 tysięcy dorosłych oraz 75 tysięcy ich dzieci. Paczki dla dzieci pracowników zostały podzielone na przedziały wiekowe: 0-2 lat, 3-6 lat, 7-10 lat i 11-18 lat. Znalazły się w nich zabawki, gry, elektronika, słodycze oraz zdrowe przekąski.