Nowość od Allegro. Tania dostawa w ciągu kilku godzin od kilku sprzedających w jednej paczce

One Fulfillment by Allegro to kompleksowa usługa, obejmująca przechowywanie, pakowanie i dostawę towarów, a także obsługę klienta podczas całego procesu dostawy. Adresowana jest rzecz jasna do sprzedających, ale kupujący

Allegro ujawniło, że do programu pilotażowego One Fulfillment zostało zaproszonych kilkadziesiąt firm prowadzących sprzedaż na największej polskiej platformie e-commerce, pozostali będą mogli przystąpić do nowej usługi w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Dystrybucja produktów zakupionych na Allegro z jednego centrum logistycznego pozwoli jeszcze bardziej skrócić czas dostawy, zapewnić wysoki poziom obsługi klienta oraz ograniczyć negatywny wpływ na środowisko – przekonuje spółka.

Cel One Fulfillment by Allegro: maksymalnie skrócić czas dostaw

Allegro zachęca sprzedawców dużym wyborem metod dostaw w atrakcyjnych wynegocjowanych z operatorami cenach oraz bardzo krótkich czasach ich realizacji, nawet jeszcze w dniu zakupu.

Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro, przekonuje, że dzięki usłudze One Fulfillment platforma chce maksymalnie skrócić czasy dostaw, obniżyć koszty, poprawić obsługę klientów.

Klienci docelowo będą mogli dokonać zakupu od wielu sprzedawców z jednego centrum magazynowego, a zamówienie zostanie wysłane jedną paczką, co jest zarówno bardziej ekonomiczne jak i ekologiczne

– zapowiada Grzegorz Czapski.

I dodaje, że dzięki temu sprzedawcy będą mogli podnieść atrakcyjność ofert i zwiększyć sprzedaż.

Nowa usługa pozwoli im przeznaczyć czas i zasoby poświęcane dotychczas na logistykę na to, co najważniejsze, czyli pozyskiwanie atrakcyjnych produktów, ich dobrą prezentację na platformie i profesjonalną obsługę klienta –wskazuje Grzegorz Czapski.

I przekonuje, że sprzedawcy utrzymają wysoką jakość dostaw, nawet podczas szczytów sprzedażowych, nie będą też musieli inwestować w profesjonalne magazyny oraz ich wyposażenie.

Allegro zapewnia, że obecnie już ponad 80 proc. zamówień składanych na Allegro dociera do klientów w ciągu 1-2 dni i ten czas nadal będzie ulegał skróceniu. W maju uruchomione zostały pierwsze Allegro Punkty w sieci Kolporter, a do końca roku klienci będą mogli skorzystać z kolejnych atrakcyjnych lokalizacji. Równocześnie platforma buduje sieć nowoczesnych zielonych automatów paczkowych, z których pierwsi klienci skorzystają dosłownie już za kilka tygodni.

Eko-Allegro z krótszym śladem węglowym

Spółka podkreśla, że bardzo ważny jest dla niej aspekt ekologiczny nowo uruchomionej usługi.

W procesie pakowania Allegro korzysta tylko z materiałów przyjaznych środowisku, certyfikowanych opakowań, papierowych taśm i wypełniaczy, a także wdraża procesy mające na celu zminimalizowanie odpadów. Dzięki nadawaniu przesyłek z jednego miejsca Allegro realizuje też Cele Zrównoważonego Rozwoju zawarte w strategii firmy na lata 2020-2023, wpływając na zmniejszenie śladu węglowego – wylicza spółka w komunikacie.

Allegro uruchomiła nową usługę w A2 Warsaw Park, gdzie dysponuje powierzchnią 36.500 mkw., z czego blisko 2.800 mkw. stanowią biura i zaplecze. Docelowo łączna powierzchnia operacyjna Magazynu Allegro z systemem wewnętrznych antresol wyniesie 65.300 mkw.