Co z nauką zdalną? Rząd wprowadza zmiany dla uczniów z regionów z najwyższą liczbą infekcji

Liczba zakażeń rośnie, więc szans na powrót starszych dzieci do szkół nie ma. Nie dość na tym w regionach z największą liczbą zachorowań do domów wracają uczniowie z klas I-III. Rząd w województwach warmińsko-mazurskim i pomorskim zdecydował się wprowadzić nauczanie hybrydowe,.

W województwach warmińsko-mazurskim i pomorskim wprowadzamy nauczanie hybrydowe od przyszłej soboty 13 marca do 21 marca

– ogłosił w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

W starszych klasach tylko nauka zdalna

Jak wyjaśnił minister zdrowia, nauka hybrydowa polega na tym, że w poszczególnych szkołach część klas w określone dni stosuje naukę zdalną, a pozostali uczą się stacjonarnie.

Ograniczenia w pozostałych regionach pozostają bez zmian do końca marca, a więc uczniowie I-III uczą się w szkołach, a pozostali zdalnie.

Bizblog.pl poleca

Uczniowie klas I-III też przestaną chodzić do szkoły?

Można odnieść wrażenie, że ogłoszone w piątek zmiany to działania doraźne. Dzień wcześniej minister edukacji w wywiadzie telewizyjnym przyznał, że istnieje ryzyko, że ostatecznie najmłodsze dzieci wrócą do nauki w domach. I to nie tylko w tych regionach, gdzie zakażeń jest najwięcej, ale w całej Polsce.

Na pytanie TVP Info, czy uczniowie klas szkół I-III z innych województw wrócą do nauki zdalnej, Przemysław Czanek odpowiedział:

Niestety jest takie ryzyko

I wskazał, że choć w warmińsko-mazurskim nie odwołano nauki stacjonarnej, to w związku z gwałtownie rosnącą liczbą zachorowań wiele szkół zmuszona została przejść na nauczanie zdalne lub hybrydowe.

Zapytany, kiedy wrócą do szkół uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół średnich, odpowiedział, że też czeka, aż będą na to warunki.

Ale tych warunków na razie nie ma

– stwierdził.