Jutro Multikino otwiera się w Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Szczecinie

Piątek 10 lipca to dla w Multikina w Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Szczecinie pierwszy dzień z seansami filmowymi po pandemii koronawirusa. Sieć wznawia ekranizacje niektórych światowych hitów oraz zapowiada najnowsze filmowe premiery. Niebawem ma dojść również do otwarcia pozostałych kin

Tydzień temu swój powrót obwieścił Helios. W czwartek 9 lipca Multikino poinformowało w komunikacie prasowym, że oni też wracają do gry.

Kontynuujemy naszą strategię stopniowego otwierania sieci Multikino. Od 19 czerwca br. otwarte są kina w Warszawie, Poznaniu, Pruszkowie i Zgorzelcu. 10 lipca br. działalność wznowią kina zlokalizowane w Krakowie, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu i Gdańsku. Od najbliższego piątku widzowie będą mogli oglądać filmy na wielkim ekranie w 15 kinach sieci Multikino w 9 miastach w Polsce

– wymienia Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.

Multikino powraca

Jedną z premier będzie muzyczna produkcja „Na topie” oraz obyczajowy #tuiteraz.

W weekend można będzie wybrać się na pokaz romansu „Coś się kończy, coś zaczyna”, obsypanego Oscarami „Parasite” oraz kryminału „Na noże”.

Kino wraca również do repertuaru sprzed pandemii, które można było zobaczyć przez chwilę na początku 2020 roku, a wśród nich:

  • thriller „Sala samobójców. Hejter
  • horror „To”.
  • Dżentelmeni
  • Interstellar” w reż. Christophera Nolana,
  • Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem

Przyjemny i bezproblemowy udział w projekcji filmów zapewni przygotowane zaplecze sanitarne

– zaznacza na wstępie multipleks.

14 i 23 lipca sieć pokaże także koncert „André Rieu, czyli 70 lat młodości”, a w nim najważniejsze momenty z dotychczasowej kariery artysty.

Z myślą o najmłodszych, na wielki ekran powrócą animacje „Naprzód”, „Gang zwierzaków” i „Urwis”. Z kolei w sobotę i niedzielę można będzie wybrać się na film familijny „Czworo dzieci i coś”, a w Porankach filmowych Multikino obejrzeć nowe odcinki „Psiego Patrolu”.

O planowanej dacie otwarcia pozostałych multipleksów, poinformujemy w kolejnych komunikatach

– informował Świst.

Kina powoli wracają

Jeszcze tydzień temu swoim powrotem wraz z informacjami na temat najnowszej strategii podzielił się z nami Helios, będący największą polską siecią kin.

Otworzyli większość ze swoich placówek, wyłączając jednak te z łódzkiego Centrum Handlowym Sukcesja, białostockiej Galerii Białej, Piły, Galerii Rzeszów, Legionowa, Bielska-Białej oraz Płocka.

Teraz gdy Multikino decyduje się na wznowienie działalności, czekamy już jedynie na CinemaCity, które wciąż opóźnia swoje otwarcie.