W tych godzinach Blikiem nie zapłacisz. mBank uprzedza o przerwach w działaniu płatności

Blik przygotowuje się do przeprowadzenia prac technicznych. Z tego względu usługa będzie niedostępna w wybranych godzinach przez dwie kolejne noce z rzędu.

mBank ostrzega swoich klientów, że płatności za pomocą Blika mogą być w najbliższym czasie utrudnione. Prace techniczne potrwają około 3-4 godzin i zostały zapowiedziane na następujące dni:

  • 14 sierpnia (piątek), w godz. 02:00 – 05:00
  • 23 sierpnia (niedziela), w godz. 00:30 – 04:30

Z tego powodu usługa może być niedostępna w kilkuminutowych przerwach

– informuje bank.

Blik rośnie w siłę

Kwestia działania systemu płatności Blik stała się dla klientów tak samo ważna, jak połączenie z serwisem desktopowym albo aplikacją mobilną danego banku.

W ubiegłym roku użytkownicy Blika dokonali łącznie 217 mln transakcji. 75 proc. z nich dotyczyło zakupów przez internet. W Polsce dostęp do tego rozwiązania za pomocą aplikacji bankowych ma już 90 proc. klientów instytucji finansowych.

W 2020 r. wspomniane liczby będą się zapewne prezentować jeszcze okazalej. 10 czerwca Polski Standard Płatności zainaugurował współpracę z chińskim gigantem e-commerce – Aliexpress. Blik pojawił się wówczas jako preferowana metoda płatności na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej.

Wcześnie PSP podpisał także umowę z Mastercard, w której sprzedał licencję na wykorzystywanie swojej technologii do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Uruchomienie systemu w ZEA planowane jest na ten rok.