Pomyśl, że możesz dostać nowiutką Teslę i apartament wart 5 mln zł. Wciąż nie chcesz się zaszczepić?

Loteria Narodowego Programu Szczepień wystartuje 1 lipca. Jak poinformował prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik, pieniądze trafiały będą do szczęśliwców każdego dnia. 200 zł trafi do co 500 zaszczepionej osoby, a 500 zł do co dwutysięcznej.

To dopiero przystawka. W każdy z 12 tygodni wśród zaszczepionych Polaków właściciela znajdować będzie czek na 50 tys. zł i 720 hulajnóg elektrycznych.

W każdym z trzech miesięcy następowała będzie również kumulacja. Do wygrania będzie wówczas 100 tys. zł i Toyota Corolla. To jednak jeszcze nic w porównaniu z nagrodą główną loterii. 6 października Totalizator rozlosuje dwie nagrody:

Czek na milion złotych i dwie Toyoty C-HR

Organizator bierze na siebie również opłacenie podatku od wygranej. Dotyczy to zarówno nagrody pieniężnej, jak i rzeczowej.

Jak wziąć udział w losowaniu? Wystarczy się zaszczepić i zarejestrować, np. przez Internetowe Konto Pacjenta, infolinię 989, SMS (SzczepimySie na numer 880-333-333) lub osobistą wizytę w punkcie szczepień. Po więcej szczegółów odsyłam na stronę programu.

Polska nie jest jednak osamotniona w nakłanianiu ludzi do szczepienia się nagrodami.

Bizblog.pl poleca

W Hongkongu wygrać można nowiutką Teslę

Budżet hongkońskiej loterii wynosi tam blisko 20 mln dol. Najwyższą wygraną jest zaś mieszkanie za 5,25 mln zł. Zwycięzca odjedzie również samochodem marki Tesla, podczas gdy inni będą musieli zadowolić się sztabkami złota czy sklepowymi voucherami.

Swoje loterie mają również amerykańskie stany. W stolicy wygrać można milion dolarów, a w Kalifornii 50 tys. dol.