Nie szczepisz się, nie masz szans na deszcz wygranych. Znamy szczegóły loterii szczepiennej

Aż cztery szanse na wygraną, w tym miliona złotych w losowaniu finałowym będzie mieć każdy uczestnik loterii szczepiennej, której szczegóły ogłoszono w czwartek. Loteria rusza już 1 lipca. Rząd ogłosił także konkursy dla gmin z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców.

„Każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szanse wygrać atrakcyjne nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Pieniądze, samochody i hulajnogi czekają na zwycięzców” – kusi Kancelaria Premiera. Loterię organizuje Totalizator Sportowy.

Zaszczep się przeciw COVID-19 – to szansa na powrót do normalności oraz okazja na wygraną!

– zachęca rząd.

Bizblog.pl poleca

Warunkiem udziału w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród, o których za chwilę, jest poddanie się szczepieniu na koronawirusa dowolnym preparatem dostępnym w Polsce. Loteria rusza 1 lipca, ale zarejestrować się będzie można aż do 30 września. Wygrana jest możliwa tylko przy pełnym zaszczepieniu.

Rząd postarał się, by wygrane były nie tylko wysokie, ale także liczne. Jednych skuszą wielocyfrowe sumy, innych relatywnie wysokie prawdopodobieństwo ustrzelenia nagrody. Każda osoba w pełni zaszczepiona ma cztery szanse na nagrody: natychmiastową, tygodniową, miesięczną oraz finałową.

Nagrody natychmiastowe – codziennie do wygrania:

– nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi ponad 14 mln zł.

Nagrody tygodniowe – 12 losowań w każdą środę:

– 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych

– 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot

Nagrody miesięczne – 3 losowania w okresie trwania loterii:

– 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych

– 6 samochodów osobowych Toyota Corolla

Nagrody finałowe – losowanie 6 października:

– 2 nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł

– 2 samochody osobowe Toyota C-HR

Jak zarejestrować się w loterii? Możliwości jest kilka – od stuprocentowo analogowych do metod całkowicie cyfrowych: od osobistej wizyty w dowolnym punkcie szczepień po stronę pacjent.gov.pl. Można też zadzwonić na infolinię 989, a nawet wysłać SMS o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333.

Infografika dot. konkursu "Gmina na Medal".

Rząd osobno organizuje konkurs dla gmin, które mają je skłonić do tego, by same zachęcały i zmobilizowały Polaków do zaszczepienia się. Pierwszy konkurs to „Gmina na Medal #SzczepimySię” z główną wygarną 1 mln zł, a drugi to „Najbardziej Odporna Gmina”. Tu do wygrania są nawet 2 mln zł.

„Konkursy dla gmin zorganizowane przez rząd, to jeden ze sposobów na zachęcenie i zmobilizowanie Polaków do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Zwycięskie gminy, które osiągną najwyższy odsetek wyszczepienia*, otrzymają środki od 100 tys. zł do 2 mln zł. Będą mogły je przeznaczyć na  dowolny cel dotyczący przeciwdziałania COVID-19” – informuje Kancelaria Premiera.

Infografika dot. konkursu "Najbardziej odporna gmina".