5 tysięcy za zachorowanie dziecka na COVID-19

Odszkodowanie za zachorowanie na COVID-19 zostanie wypłacane po zdiagnozowaniu choroby przez lekarza.  Wszystko dzięki NNW dla dziecka w pakiecie ubezpieczeń LINK4 Mama. 

Advertisement

Dobre NNW przyda się nie tylko ze względu na pandemię, ale też dlatego, że nasze dzieci znów z nauką przenoszą się do domów. A to właśnie w domach dochodzi do 70% wszystkich wypadków z udziałem dzieci i osób niepełnoletnich. NNW Dziecko w LINK4 Mama działa też poza szkołą i podczas lekcji on-line. 

COVID-19 to jedna z kilku chorób, za które odszkodowanie wypłaci LINK4. W przypadku koronawirusa to 5 tysięcy złotych, natomiast w przypadku np. sepsy, pneumokoków czy wstrząśnienia mózgu będzie to 1 tysiąc złotych. Do tego dochodzi wynikające z NNW świadczenie za pobyt dziecka w szpitalu. To 100 złotych za każdy dzień do limitu 2 tysięcy złotych. Jednak NNW w ramach LINK4 Mama jest znacznie szersze i będzie chronić dziecko także wtedy, gdy – ze względu na pandemię – uczestniczy w lekcjach zdalnie, a także w czasie wolnym i podczas zabawy. 

LINK4: do większości wypadków dochodzi w domu 

To ważne, bo według statystyk GUS z 2019 roku, około 70 proc. wypadków, podczas których interweniują ratownicy medyczni, ma miejsce właśnie w domu. Najczęściej są to, mogące powodować wstrząśnienie mózgu i krwiaki, urazy głowy, ale też złamania. U dzieci zazwyczaj dochodzi do złamań kości piszczelowej, ramiennej oraz przedramienia. Częste to także wszelkiego rodzaju rany. W statystykach występuje wiele ich rodzajów. Mogą to być rany cięte, płatowe, kłute, tłuczone, miażdżone, szarpane, postrzałowe, kąsane oraz otarcia. Jednym z częstszych rodzajów wypadków są też poparzenia i zatrucia.

Portal CzytelniaMedyczna.pl podaje, że „na każde 10 przypadków zatruć u dzieci, około 9 zdarza się w domu”, Dzieci poniżej 5. roku życia najczęściej zatruwają się substancją toksyczną lub środkami medycznymi. Powszechne są także urazy nosa, w tym nieutkwienie w nosie ciała obcego, ale też złamania. Gdy w konsekwencji nieszczęśliwego wypadku niezbędna będzie hospitalizacja, ubezpieczyciel również wypłaci świadczenie. Tak jak w przypadku COVID-19 będzie to 100 złotych za każdy dzień, aż do 2 tysięcy złotych.  W LINK4 Mama rodzicie mogą ubezpieczyć dzieci do 18. roku życia. 

Wykup ubezpieczenie zdalnie

Pakiet LINK4 Mama można kupić bez wychodzenia z domu. Ubezpieczenie od zachorowania dziecka na koronawirusa można kupić przez stronę www.link4mama.pl – gdzie dostępne są też ogólne warunki ubezpieczenia, a w nich informacje o limitach i wyłączeniach – oraz pod numerem telefonu 604 14 14 14, a także u agentów. 

Tekst powstał we współpracy z LINK4 Mama