PKP wraca na właściwe tory. Gotowi na podróż od morza do samiuśkich Tatr w maseczkach?

Od maja PKP przywróciło 100 pociągów, a po 10 czerwca kolejne kilkadziesiąt. W wakacje na torach ma pojawić się nawet 400 pociągów dziennie. Koleje oczywiście starają się dostosować do obecnie panujących warunków pandemii

Pełną parą wracają połączenia pociągowe i to zarówno te międzymiastowe, jak i zagraniczne. Sezon wakacyjny to szansa na to, by PKP odrobiło, chociaż część strat poniesionych w czasie lockdownu.

Bizblog.pl poleca

Pociągiem na wakacje

W połowie czerwca wróciły połączenia Express InterCity Premium EIP z Trójmiasta do Krakowa, Gliwic, Bielska-Białej i Rzeszowa oraz z Warszawy do Wrocławia.

W ostatnich dniach na torach znalazły się kolejne składy, tym razem na trasach: Trójmiasto – Warszawa – Kraków, Kołobrzeg – Kraków, Warszawa – Wrocław, Trójmiasto – Gliwice i Bielsko-Biała.

Do Trójmiasta jeżdżą już pociągi z Zielonej Góry, Katowic, Bydgoszczy, Łodzi. Wracają także łączące Gdynię z Zakopanem TLK Karpaty i IC Witkacy.

Na Hel dojechać można bezpośrednio z Katowic oraz Warszawy. Ze stolicy trafimy również do Świnoujścia, gdzie dojeżdżają też składy z Krakowa i Przemyśla. Z kolei do Ustki wczasowiczów przewiozą pociągi z Katowic oraz Poznania.

Od 26 czerwca do Zakopanego dostaniemy się z Warszawy, Bydgoszczy, a także nocnym IC Podhalaninem ze Szczecina. Chętni z Białegostoku oraz Warszawy mogą dostać się bezpośrednio do Szklarskiej Poręby.

Od otwarcia granic 22 czerwca kursują pociągi do Niemiec, Czech, Austrii i Słowacji

Wróciły także pociągi sezonowe zestawiane z czeskich i słowackich wagonów kursujących z południowej Polski na wybrzeże Bałtyku.

Udostępniona została również sprzedaż limitowanych biletów na promocyjne przejazdy pociągami międzynarodowymi w cenie od 10 euro za bilet.

Przez Polskę w maseczkach

Dla zdrowia i bezpieczeństwa PKP regularnie dezynfekuje składy na warszawskiej stacji postojowej Olszynka Grochowska. Uwaga przewoźnika skupia się dookoła klamek, poręczy, uchwytów, przycisków oraz toalet.

Aby umożliwić zajęcie jak największej liczby miejsc, koleje wprowadziły od 4 czerwca obowiązkową rezerwację.

Pasażerów obowiązuje m.in. zasłanianie ust i nosa w czasie całej podróży i częste mycie rąk.