Technologia specjalnie z myślą o kobietach. To może być absolutny hit, bo pomoże 90 proc. pań

Od kobiet dla kobiet. Technologia może pomagać w uśmierzaniu bólu menstruacyjnego czy w radzeniu sobie z problemem nietrzymania moczu.

Dla 9 z 10 kobiet okres jest daleki od przyjemności. Towarzyszą mu bóle brzucha, dolnej części pleców i wzdęcia. Obniża to produktywność, możliwość skupienia uwagi, a nawet ogranicza poruszanie się. Jak poradzić sobie z bólami menstruacyjnymi?

Dwie Węgierki, Anna Zsofia Kormos i Dora Pelczer, wyszły z przekonania, że korzystanie z gorącej kąpieli lub kładzenie gorącej poduszki na brzuchu w czasie okresu nie są rozwiązaniami godnymi XXI wieku.

Kobiety stworzyły rozgrzewające body, które tłumi ból za pomocą wibracji

Ich Artemis łączy strój podobny do kąpielowego z technologią. Płytki umieszczone w tkaninie mogą podnosić temperaturę i wibrować. W ten sposób stymulują nerwy, co może blokować przekazywanie bodźców do mózgu.

Węgierski startup wykorzystuje tu znaną od lat terapię przezskórnej stymulacji nerwów, którą wykorzystuje się do uśmierzania bólu.

Bizblog.pl poleca

Wykorzystaliśmy technologię, aby poradzić sobie z bólem i modę, aby pokonać barierę psychologiczną

– mówi Dora Pelczer.

Body zasilane jest z przyczepianego na boku akumulatorka, który służy również do komunikacji ze smartfonową aplikacją. Dzięki niej można sterować nie tylko temperaturą i natężeniem wibracji, ale również monitorować cykle menstruacyjne i analizować ich przebieg.

Body kosztuje 220 euro.

Z podobnej metody radzenia sobie z bólem korzysta irlandzki Myoovi.

Myoovi to naklejka w kształcie motyla, która blokuje ból, dzięki wibracjom

Pulsowanie urządzenia związane jest z bramkową teorią bólu. Dzięki ułożeniu stymulantu powyżej źródła bólu, możemy zablokować jego drogę do mózgu

– BBC cytuje dr Karen Morton.

Od wcześniejszego produktu, Myoovi odróżnia się zintegrowaną formą – nie ma tu żadnych odczepianych elementów.

W cenie 60 funtów Myoovi oferuje darmową dostawę, a także 60-dniowy okres próbny.

Polki również mają doświadczenie w rozwijaniu sektora femtech, czyli technologii dla kobiet.

PelviFly pomaga ćwiczyć mięśnie dna miednicy

Urządzenie aplikuje się dopochwowo, aby następnie wykonywać ruchy prezentowane w aplikacji. Ta pozwala ocenia prawidłowość ćwiczeń i monitorować postępy.

Praca nad mięśniami dna miednicy pozwala na polepszenie życia seksualnego i poradzenie sobie z takimi dolegliwościami jak nietrzymanie moczu. Zestaw PelviFly z aplikacją można zamówić za 839 zł.