Startup z Ursynowa w kilka dni rozwiązał pewien problem Amerykanów z koronawirusem

Warszawski startup Immersion dostarczy Amerykanom aplikację, która pozwoli na szybkie przeszkolenie personelu medycznego w zakresie używania odzieży ochronnej. Wiedzy niedocenianej, ale w czasach pandemii absolutnie niezbędnej.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że dzisiaj każdy lekarz jest po trosze członkiem oddziału zakaźnego. Pracownicy służby zdrowia nigdy nie mają pewności, czy pacjent, który do nich trafia, jest tylko lekko podziębiony, czy rozsiewa wokół siebie wirusa.

W takim momencie ważne staje się nie tylko właściwe zaopatrzenie szpitali w maseczki ochronne, przyłbice i jednorazowe rękawiczki, ale i przeszkolenie personelu oraz pokazanie mu, w jaki sposób można minimalizować ryzyko zarażenia.

Bizblog.pl poleca

Aplikacją w koronawirusa

Polski startup Immersion dostał zlecenie od rządu Stanów Zjednoczonych na zaprojektowanie edukacyjnej platformy. Aplikacja powstała we współpracy z polsko-amerykańską Fundacją Alliance for Innovation i Amerykańskim Departamentem ds. Weteranów (United States Department of Veteran Affairs). Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa lekarzy i ujednolicenie wiedzy odnośnie użytkowania ubrań ochronnych we wszystkich stanach.

USA dość długo zwlekały z podjęciem działań prewencyjnych. Teraz przodują w statystykach dziennej liczby zgonów. Od początku pandemii na Covid-19 zmarło ponad 45 tys. osób, a nowe ofiary wirusa liczone są w tysiącach na dobę. Wśród nich są również pracownicy służby zdrowia Piotr Baczyński, CEO Immersion, przytacza dane według których zainfekowanych może zostać nawet 20 proc. lekarzy. Nie było więc czasu do stracenia.

Tworzenie platformy szkoleniowej wymagało od nas bardzo mocnej mobilizacji. Cały zespół Immersion pracował praktycznie od rana do późnych godzin nocnych, a część nawet przez cały weekend

– mówi Bizblog.pl Piotr Baczyński.

Ściągawka dla lekarzy

Platforma podzielona została na dwa działy tematyczne – ubieranie i ściąganie odzieży ochronnej. Samouczki przerywane są krótkimi filmami video, na których demonstrowany jest m.in. prawidłowy sposób mycia rąk, zakładania i zdejmowania maseczek i sukni izolacyjnych.

Nasza aplikacja pozwala zapoznać się z procedurami wykorzystana ubrań ochronnych w ciągu kilku minut, a interaktywna forma szkolenia ułatwia zapamiętanie kluczowych informacji

– dodaje Piotr Baczyński

Dobrą wiadomością jest także to, że platforma pojawi się nad Wisłą. Po przetłumaczeniu zostanie rozesłana do polskich lekarzy przez Naczelną Izbę Lekarską.

Immersion podbija USA

Dlaczego Amerykanie zwrócili się z prośbą o opracowanie aplikacji do startupu zza oceanu? Immersion od lat współpracuje z podmiotami w USA. W ubiegłym roku pisaliśmy o aplikacji, którą ursynowski startup zaprojektował dla NASA w związku z rocznicą lądowania człowieka na Księżycu. Wcześniej Immersion torował sobie drogę do zamówień w Stanach Zjednoczonych, realizując zamówienia dla Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku.

Pozyskujemy finansowanie i kontynuujemy ekspansję w USA. Tym razem idziemy tam ze skalowalnymi produktami w miejsce komercyjnych projektów

– zapowiadał w rozmowie z nami Piotr Baczyński.