Co tam kwarantanna, Ikea otwarta. Jak Polska długa i szeroka, klienci szturmują sklepy

4 maja wraz z otwarciem galerii, pracować zaczęły sklepy Ikea. Wszystko ma zacząć powoli wracać do normy, wciąż zachowując standardy bezpieczeństwa. Klienci jednak zdecydowali się na przypuszczenie prawdziwego natarcia na sklepy, tworząc przed wejściami ogromne kolejki. Internet obiegły zdjęcia i nagrania. Okazuje się jednak, że klienci nie tylko w naszym kraju stęsknili się za meblami i akcesoriami szwedzkiej sieci.

Otwarcie galerii i sklepów meblowych to element odmrażania gospodarki. I jak się okazuje, odreagowywania epidemii. Przed sklepami IKEA w całej Polsce utworzyły się gigantyczne kolejki. Klienci już od samego rana zbierali się w Katowicach, Poznaniu, Gdańsku i w Warszawie.

Ikea zrzesza i zbliża

Zgodnie z rządowymi wytycznymi rządu, w sklepach wielkopowierzchniowych na każdych 15 mkw. może przebywać jedna osoba. W związku z tym do przestronnych wnętrz Ikei może wejść około 1,3 tys. osób. Chętnych było o wiele więcej.

W efekcie już w pierwszych godzinach po otwarciu przed sklepami utworzyły się gigantyczne kolejki. W Katowicach ludzie już od godz. 8.00 zaczęli ustawiać się przed sklepem. Imponująca kolejka utworzyła się także w Poznaniu. Podobnie, chociaż nie aż w takim natężeniu, było w Gdańsku.

Także w podwarszawskich Jankach nie brakowało chętnych na zakupy.

Można by pomyśleć, że to kolejna polska fanaberia, gdyby nie fakt, że w naszych sąsiadów było podobnie.

Jeszcze większe tłumy fanatyków Ikei zgromadziły się po otwarciu hipermarketu w niemieckiej Kolonii. Niemcy uprzedzili nas, zbiegając się już 2 maja. Przed nimi byli z kolei Duńczycy.

Ikea gotowa na wszystko

Czy da się w takich warunkach zachować bezpieczeństwo?

Sieć Ikea wprowadziła wcześniej środki, które miały je zapewnić:

  • obowiązek noszenia rękawiczek oraz maseczek zakrywających zarówno usta, jak i nos.
  • dezynfekcja wszystkich wózków zakupowych po użyciu
  • dezynfekcja ekranów dotykowych
  • umieszczenie na terenie sklepu płynów antybakteryjnych do rąk
  • zamknięcie punktów gastronomicznych i paców zabaw dla dzieci w celu uniknięcia powstawania zgromadzeń

Cieszymy się, że już od 4 maja będziemy mogli ponownie powitać Was w naszych sklepach w Polsce! Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zakupy w naszych sklepach były dla Was wciąż komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne

– pisała na swojej stronie internetowej Ikea.

Sklepy oficjalnie przedłużyły także czas na zwrot produktów, aby uniknąć generowaniu się kolejnych zgromadzeń.