Giełda bez litości dla CD Projektu. Po ogłoszeniu wyników spółki kurs jej akcji leci na łeb na szyję

Wyniki finansowe zaprezentowane przez zarząd CD Projektu w poniedziałek mocno rozczarowały inwestorów. Efekt? Tak fatalnego początku sesji „wiedźmini” nie mieli od dawna. Na starcie wycena spółki leciała w doł o ponad 7 proc.

Tuż po ogłoszeniu przez CD Projekt wyników finansowych za III kwartał, Arek pisał, że wtorek może być jednym z najcięższych w historii spółki.

Początek notowań potwierdza te obawy. Kurs lidera polskiego gamedevu spadł rano w okolice 178 zł za walor. Ostatnio wiedźmini byli tak nisko wyceniani na początku listopada.

CD Projekt rozczarował wynikami

Co tak zaniepokoiło inwestorów? Patrząc na wcześniejsze prognozy analityków praktycznie wszystko.

  • Zysk netto wyniósł 16,3 mln zł i był o 54 proc. niższy od prognoz
  • Przychody wyniosły 144,5 mln zł przychodów, prognozy mówiły o 175 mln zł
  • Zysk operacyjny wyniósł 15,6 mln zł, konsensus zakładał 42 mln zł
  • EBITDA wyniosła 42,9 mln zł, analitycy przewidywali 69,2 mln zł

Wiceprezes Piotr Nielubowicz tłumaczył, że spadek zysku netto rok do roku wynika z poniesienia przez spółkę kosztów związanych z serwisowaniem „Cyberpunka” i pracami nad innymi projektami, które znajdują się we wstępnej fazie prac.

Nielubowicz podkreślił jednocześnie, że stan rezerw finansowych spółki w postaci gotówki, lokat i obligacji skarbowych zwiększył się w ciągu kwartału o 55 mln zł.

Plany CD Projektu na 2022

W komunikacie czytamy, że w ostatnim kwartale spółka kontynuowała prace nad poprawkami do „Cyberpunka 2077”.

Intensywnie pracujemy nad wersją „Cyberpunka” na najnowszą generację konsol, której wydanie planujemy w I kwartale 2022 r. wraz z kolejną aktualizacją gry na wszystkie platformy. Postępują również prace nad next-genową wersją „Wiedźmina 3” oraz dodatkiem do „Cyberpunka”. Równolegle kontynuujemy transformacje studia, która obejmuje coraz więcej zespołów produkcyjnych – poinformował Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Kiciński potwierdził również, że CD Projekt planuje wypuszczenie wersji multiplayer dla „Wiedźmina 3″ i „Cyberpunka 2077″. Kiedy? Tego nie wiemy. Tajemnicą pozostaje też, która z produkcji otrzyma ten dodatek jako pierwsza.