Firmy wynajmujące lokale gminne w Krakowie nie zapłacą czynszu. Miasto rusza z pomocą

Przedsiębiorcy wynajmujący lokale gminne, którzy musieli zawiesić działalność, będą zwolnieni z czynszów za ten okres – ogłosiły we wtorek władze Krakowa. Miasto nie będzie też pobierać opłat za ogródki kawiarniane, a także umożliwi starcie się o umorzenie zaległości podatkowych. To wszystko ma pomóc krakowskim przedsiębiorcom utrzymać się na nogach w czasie pandemii koronawirusa.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski stwierdził we wpisie na Facebooku, że „obecna sytuacja jest ciężka dla wszystkich przedsiębiorców, nie tylko dla branży turystycznej, ale też właścicieli sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych czy przewoźników”.

Bizblog.pl poleca

Jako Kraków nie pozostaniemy bezczynni i w ramach naszych możliwości i kompetencji wprowadzimy ulgi i ułatwienia, by w jak największym stopniu pomóc przedsiębiorcom i chronić miejsca pracy w naszym mieście

– zadeklarował prof. Jacek Majchrowski.

Prezydent Krakowa obiecał, że płatności podatków lokalnych na wniosek przedsiębiorcy będą odraczane lub rozkładane na raty. „Będzie możliwość starania się o umorzenie zaległości podatkowych” – dodał Majchrowski.

Przedsiębiorcy wynajmujący lokale gminne, którzy ze względu na sytuację musieli zawiesić działalność, będą zwolnieni z czynszów za ten okres

– zadeklarował prezydent Krakowa.

Będzie też dodatkowe ułatwienie skierowane do branży gastronomicznej. Na trzy miesiące zawieszone zostanie pobieranie opłaty za zajęcie terenu, na którym działa ogródek letni.

Kraków już w miniony weekend zniósł opłatę za postój w strefie płatnego parkowania, a teraz zniesiona zostanie strefa ograniczenia ruchu samochodów na Kazimierzu. Tymczasowo zostanie też anulowana opłata za oznakowanie stanowisk postojowych.

Jak koronawirus uderza w wasze firmy? Czego oczekujecie od państwa? Piszcie do nas