Elon Musk chce rozczłonkowania Amazona. Poszło o zbanowanie książki o koronawirusie
„To jest chore. Czas podzielić Amazona. Monopole są złe!” – napisał Elon Musk na Twitterze, oznaczając Jeffa Bezosa. Zaledwie dwa dni wcześniej ogłosił odwyk od Twittera, a jak zwykle długo w tym postanowieniu nie wytrzymał. Z równowagi wyprowadziła go informacja, że Amazon wycofał ze sprzedaży książkę o „ukrytych prawdach o koronawirusie”. Jeff Bezos dotąd nie zareagował na zaczepkę Muska.
Znany z koronasceptycznych poglądów szef Tesli niespodziewanie dolał oliwy do tlącego się konfliktu z Jeffem Bezosem. Szef Amazona to także jego konkurent w branży kosmicznej. Należący do Bezosa Blue Origin to odpowiedź na SpaceX, ale na razie to przedsięwzięcie Elona Muska jest zdecydowanie na czele wyścigu o rozpoczęcie komerycyjnych lotów w kosmos.
Bizblog.pl poleca
- Niemiecka tarcza antykryzysowa, czyli pomoc dla Volkswagena. Tesla nie załapie się na dopłaty
- Tesla obniża ceny. Musk powiedział już, co sądzi o wirusie i lockdownie, teraz przechodzi do czynów
Pomysł podziału Amazona na mniejsze, konkurujące ze sobą firmy nie jest oczywiście żadną nowością i z pewnością jego autorem nie jest Elon Musk. Działalność firmy najbogatszego człowieka świata od pewnego czasu jest już analizowana przez federalne agencje pod kątem wszczęcia postępowania antymonopolowego.
Jak doszło do wybuchu złości Elona Muska na firmę Jeffa Bezosa? We czwartek szef Tesli zareagował na tweet byłego dziennikarza „New York Timesa”, który napisał książkę „Ukryta prawda o Covid-19 i lockdownie”.
Alex Berenson pokazał wiadomość od Amazona, w której poinformowano go, że książka „nie jest zgodna z zasadami” platformy i nie może być sprzedawana. Wyjaśniono, że z powodu „zmiennej natury” informacji o Covid-19 klientów odsyła się do oficjalnych źródeł.
„Ocenzurowali ją!” – napisał Berenson i podkreślił, że książka w całości oparta jest na publikowanych przez rząd danych oraz badaniach naukowych. „Nie piszę, że wirus nie istnieje ani że nie zabija ludzi. A Amazon nie chce jej puścić” – pożalił się autor.
„To jest chore” – skomentował Elon Musk. „Amazona trzeba podzielić. Monopole są złe” – dodał po chwili. Szef Tesli nie dał się jednak wciągnąć w krytykę Jacka Dorseya, szefa Twittera, któremu jedna z użytkowniczek zarzuciła utratę kontroli nad tym medium. „Jack robi co w jego mocy. Wspieram go” – oznajmił.
Gdy o sprawie „cenzury” książki Berensona za sprawą Elona Muska zrobiło się głośno, zareagowała rzeczniczka Amazona. Zapewniła, że zdjęcie książki było wynikiem błędu i zostanie przywrócona do oferty.
To jest chore. To czytelnik ma wyciągać wnioski i myśleć.
Niestety nie wolno dopuszczać do możliwości żeby ludzie samodzielnie myśleni i wyciągali wnioski.
Samodzielne myślenie jest złe i trzeba się z nim rozprawić
Zgodzę się w 100% niestety jest jedno „ale” ludzie to w dużym % idioci nie potrafiący logicznie myśleć i wierzą w każde pierdoły które usłyszą ch.. wie skąd
Nowotwór Amazon dawno już powinien zostać rozczłonkowany.
No tak, bo ty będziesz decydował o czyichś pieniądzach.
Idź, zrób biznes, dmuchaj na niego kilkadziesiąt lat, a potem przyjdzie jakiś jełop i powie że połowe majątku masz oddać bo jesteś za duży i za bogaty.
Dziś kontrolę mają chiny i to tylko oni na swoim wirusie epidemii z sitwą pseudo ekspertów WHO zarobili najwięcej na UE i US a teraz kombinują wrogie przejęcia firm banków korporacji jak w kryzysie ich wartość spadłą o 50%
Widzę ze politycy i trolle nie rozumieją tej strategii lub celowej wojny biologicznej wobec innych narodów aby uśmiercić miliony na kontynencie UE i US aby dla swoich zrobić miejsce za kilak lat a jednocześnie być właścicielem firm banków korporacji i miejsc pracy u nas
Dziś chiny prowadzą wojnę bez militarnej agresji i napadania na Europę czy Amerykę
Nie powiedziałem, że Amazon jest za duży i za bogaty. Powiem natomiast, że jest to nowotwór, monopolista niszczący inne firmy poprzez dumping cenowy i/lub odpowiednie techniki sprzedaży, wykradający niejawne dane z tych firm, w których jest inwestorem, by zaoferować identyczny produkt. To firma, której magazyny stanowią obozy pracy XXI wieku. Jednocześnie Amazon nie płaci żadnych podatków.
Dlaczego ich popierasz? Nie dociera do Ciebie, że właśnie przez takie Amazony kapitalizm ustąpił miejsca korporacjonizmowi, gdzie nierówności społeczne są olbrzymie i rosną z każdym dniem? Gdzie będąc drobnym przedsiębiorcą z dobrym pomysłem Twoje szanse przebicia się są coraz marniejsze, bo taki Amazon albo Cię wykupi, albo po prostu zniszczy kopiując pomysły, wprowadzając je po cenie dumpingowej (bo ich na to stać i zarobią na dodatkowych usługach), a dystrybucją zajmie się ogólnoświatowa sieć sprzedaży, której pracownicy nie mogą pójść nawet do kibla w czasie pracy, nie mówiąc już o takich prestiżowych przywilejach jak chorobowe (zachorujesz – wylatujesz) lub możliwości zrobienia sobie choćby krótkiej przerwy w czasie niekiedy nawet kilkunastu godzin biegania po magazynie przebywając przy tym dziesiątki kilometrów?
Z korwinizmu się wyrasta. Ciebie też to czeka.
Nie popieram Amazona, nie popieram Disneya, nie popieram Biedronki, nie popieram nikogo w takim sensie.
Popieram święte prawo własności. Kropka.
Chcesz walczyć z dumpingiem – masz moje poparcie. Chcesz walczyć z wykradaniem danych – masz moje poparcie, chcesz walczyć obozami pracy – masz moje poparcie. Przy okazji obozów pracy pytanie: ktoś ich zmusza do tej pracy?
I korwinizm nie ma tu nic do rzeczy – generalnie „nawet nie wiem co to oznacza”, bo nie używam tego sposobu myślenia – ale własnego.
Dokładnie , a szczególnie te organizacje i korporacje które lobbują chinom 👍👍👍
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę