Pracujący rodzice mogą odetchnąć z ulgą. Premier: we wrześniu dzieci wracają do szkół

1 września uczniowie pójdą na rozpoczęcie roku szkolnego do swoich szkół, nie będzie już nauczania zdalnego. Premier Mateusz Morawiecki przeciął trwające od tygodni spekulacje i ogłosił, że edukacja wraca na normalne tory. Tradycyjne zajęcia na uczelniach od października będą mieć także studenci. Mateusz Morawiecki wykluczył też ponowne zamrożenie gospodarki.

„Chcę podkreślić, że od początku wrześnie dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja” – ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

Bizblog.pl poleca

Taka deklaracja szefa rządu padła podczas „Rozmowy Dnia”, programu emitowanego jednocześnie w Radiu Łódź oraz TVP3 Łódź.

Polsce nie grozi po raz drugi zamknięcie gospodarki z powodu pandemii koronawirusa

– zapewnił Morawiecki.

Premier uspokoił, że nawet w przypadku drugiej fali koronawirusa plany te nie zostaną zmienione, ponieważ umiemy już walczyć z epidemią. „Mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory” – podkreślił

Choć zajęcia szkolne będą odbywać się w szkołach, nie wszystko będzie wyglądało jak dawniej. Rząd wprowadzi obostrzenia, które mają pozwolić zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. „Zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek” – powiedział premier.