Nowy biznes Sebastiana Kulczyka. Wyprodukowane przez Ciech maseczki hitem na polskim rynku?

Kontrolowany przez Sebastiana Kulczyka koncern rozpoczął właśnie produkcję profesjonalnych maseczek filtrujących. W zakładzie w Bydgoszczy, gdzie Ciech produkuje na co dzień pianki poliuretanowe do przemysłu meblarskiego, ma powstawać nawet 50 tys. maseczek dziennie.

Już niebawem do sprzedaży trafią półmaski filtrujące – wyprodukowane w Polsce i z towarów od polskich dostawców. Ciech zapewnia o wysokiej skuteczności filtracyjnej na poziomie nie spadającym poniżej 94 proc. Właśnie taki poziom filtracji powinny mieć maseczki chirurgiczne.

Jak podał „Puls Biznesu“, inicjatorem produkcji maseczek FFP2 w bydgoskich zakładach do Ciechu był jego główny akcjonariusz Sebastian Kulczyk.

Maseczki z atestem Polskiego Zakładu Higieny

Bydgoski Ciech uruchomił produkcję w pięć miesięcy od podjęcia decyzji o wejściu na nowy rynek. Prezes Ciechu Dawid Jakubowicz, podkreśla, że dla firmy może to być długotrwała inwestycja:

Wiele wskazuje na to, że pozostaną z nami jeszcze długo, nie tylko ze względu na pandemię, ale i jakość powietrza, którym oddychamy

– mówi Jakubowicz.

Maseczki mogą być wykorzystywane nie tylko do ochrony przed zarażeniem Covid-19, ale również na budowie czy w czasie poruszania się po mieście zmagającym się ze smogiem. Będą one bowiem produkowane w różnych konfiguracjach pod kątem liczby warstw, jak i wykorzystywanych włóknin filtracyjnych.

Weszliśmy w zupełnie nowy segment rynkowy i mamy możliwość przyczynić się do realizacji polityki społecznej odpowiedzialności biznesu w ramach Grupy Ciech

– zauważa prezes Ciech Pianki Michał Budzyński.

Ciech to gigant w branży chemicznej

Oprócz Ciech Pianki w skład grupy wchodzą podmioty specjalizujące się w produkcji na potrzeby przemysłu sodowego, rolniczego, szklanego czy meblarskiego. Grupa jest drugim, największym w Europie producentem sody kalcynowanej. Na krajowym rynku lideruje zaś w sferze produkcji środków ochrony roślin oraz soli warzonej.

W 2014 roku Ciech został sprywatyzowany i od tego czasu pozostaje w rękach rodziny Kulczyków. 51,14 proc udziałów przejęła spółka KI Chemistry należąca do Jana Kulczyka. Po jego śmierci w 2015 roku, miejsce na czele rady nadzorczej zajął Sebastian Kulczyk. Za jego kadencji Ciech w ramach podwójnego listingu trafił na giełdę we Frankfurcie.

Bizblog.pl poleca