Jeśli nie ma cię w Google’u, to nie istniejesz. Boostsite.com dostał milion złotych, by pomóc ci zaistnieć

Boostsite.com oferuje wsparcie w analizie SEO. Łączy funkcjonalność kilku rozproszonych narzędzi, przynosząc obietnicę zwiększenia widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania. Startupowi udało się pozyskać milion złotych na rozwój od funduszu Venture INC.

Optymalizacja stron www to dla biznesów online być albo nie być. Według danych BrightEdge ponad 53 proc. całego ruchu w witrynie internetowej pochodzi z bezpłatnych wyników wyszukiwania. Wyszukiwarki generują go przy tym znacznie więcej, niż media społecznościowe.

W USA wydają rocznie 80 mld dol. na SEO

Boostsite.com celuje w uszczknięcie części rynkowego tortu.

Boostsite oprócz listowania danych tworzy wytyczne, wręcz gotowe rozwiązania, a także autonomicznie poprawia wiele istotnych dla SEO obszarów

– mówi Marcin Gaworski, Chief Product Officer w Boostsite.com

Bizblog.pl poleca

Narzędzie analizuje wybrane strony internetowe pod kątem efektywności pozycjonowania np. w Google’u. Zwraca m.in. uwagę na prędkość serwisu dla każdej podstrony czy optymalizację treści pod wyszukiwarkę. Analizuje wiele parametrów, aby na koniec dać klientowi jeden wskaźnik, informujący o potencjale do poprawy.

Twórcy narzędzia przekonują, że jest ono w stanie analizować strony o wiele szybciej, niż konkurencja.

W przyszłości twórcy chcą je wzbogacić m.in. o automatyczne tworzenie tytułów i opisów meta description.

Na całym świecie klienci szukają rozwiązań agregujących wiele procesów w jeden, a jednocześnie optymalnych kosztowo. Boostsite.com pozwala znacznie ograniczyć koszty SEO oraz oszczędzić czas pracy specjalistów nawet o 70 proc.. To jedno narzędzie zastępuje 4 inne, za które trzeba było do tej pory płacić oddzielnie

– tłumaczy Daniel Świątkowski, prezes grupy Hexe Capital.

Boostsite.com rozwija się w venture buildingu

Za powołaniem startupu do życia stoi Hexe Capital, specjalizujący się w rynku online. Dalszy rozwój będzie jednak finansowany również ze środków notowanego na GPW funduszu Venture INC. Inwestycja opiewa na milion złotych i zostanie przeznaczona na budowę skalowalnej infrastruktury do obsługi praktycznie nieograniczonego ruchu i serwisów dowolnej wielkości.

Narzędzie ma dwa plany. W firmowym oferuje nielimitowaną liczbę linków do sprawdzenia, użytkowników i projektów, a w standardowym pięć projektów, jednego użytkownika i 100 tys. linków. W tym pierwszym opłata ustalana jest indywidualnie, a w drugim wynosi 57 dol. miesięcznie.

Cześć środków wykorzystana zostanie również na ekspansję zagraniczną – zwłaszcza na rynki anglojęzyczne, gdzie popyt jest największy. Narzędzie powstało właśnie w tej wersji językowej, jednak jest w stanie analizować serwisy z całego świata, w dowolnym języku.