Jak pomóc lekarzom w walce z koronawirusem? Blik uruchomił nową akcję

Pobierasz kod, wybierasz szpital i przelew leci. Większość z nas płatności za pomocą Blika ma w małym palcu. Teraz jego operator postanowił wykorzystać mechanizm błyskawicznych płatności do wsparcia polskiej ochrony zdrowia. A ta pieniędzy potrzebuje dzisiaj jak nigdy wcześniej.

Epidemia bardzo szybko obnażyła i tak już widoczne braki w wyposażeniu szpitali, zbyt małą liczbę personelu i łóżek szpitalnych. Do wielu zakażeń koronawirusem dochodzi dzisiaj w ośrodkach ochrony zdrowia. Dyrektorzy ośrodków szukają więc dodatkowych pieniędzy, za które mogliby kupić środki dezynfekujące, maseczki i przyłbice ochronne i kombinezony.

Bizblog.pl poleca

Zbiórki dotyczące pomocy szpitalom w trakcie pandemii mnożą się jak grzyby po deszczu. Polacy chętnie je zresztą wspierają, wartość niektórych z nich idzie już w miliony złotych. Swoją akcję o nazwie „Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych” uruchomił także Polski Standard Płatności, operator Blika. Jej partnerem jest operator płatności Tpay.

Jak wpłacić pieniądze?

Cała operacja jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę „Zastrzyk Wsparcia Blikiem” i wybrać województwo i szpital, który chcemy wesprzeć donacją. W okienku wpłaty wpisujemy kwotę, jaką chcemy przeznaczyć na pomoc lekarzom, a poniżej przeklejamy lub przepisujemy kod Blik, który wygenerować możemy w aplikacji bankowej.

Et voilà. Całość sumy, którą wpłacamy, bez żadnych prowizji, trafia błyskawicznie na konto wybranej placówki.

Zbiórka trwa

W momencie pisania tekstu, we wtorek 21 kwietnia, internauci przelali w ten sposób 70 tys. zł. Docelowo na liście mają znaleźć się wszystkie szpitale zakaźne.

Znaleźliśmy się w sytuacji, która od wszystkich wymaga niezwykłej odpowiedzialności i zaangażowania. Potrzebne jest współdziałanie, wzajemna pomoc i solidarność. Szczególnego wsparcia potrzebują dziś jednostki służby zdrowia, najbardziej obciążone walką z epidemią. Mamy nadzieję, że dzięki akcji „Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych” ułatwimy Polakom udzielanie tej pomocy

– mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności.

W lutym tego roku Blik obchodził swoją piątą rocznicę. W tym czasie Polacy przeprowadzili łącznie 353 milionów transakcji o wartości 47 miliardów zł. Udziałowcami spółki PSP jest sześć banków: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, ale z rozwiązania korzystać mogą również klienci Getin Banku, Banku Pekao S.A, BNP Paribas, Credit Agricole, Inteligo, a także T-Mobile Usługi Finansowe i banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej.