Biedronka zawstydziła rząd. 55 tys. pracowników sieci dostanie 13. pensję

Trzynasta emerytura, czternasta emerytura, ale jeśli chodzi o pensje, to podobne prezenty tylko w górnictwie. Tymczasem właściciel sieci Biedronka właśnie ogłosił, że jeszcze przed Wielkanocą wypłaci dodatek 2,8 tys. swoim 55 tysiącom pracownikom. W ten sposób Jeronimo Martins Polska chce się odwdzięczyć swojej załodze za codzienne wysiłki w kolejnym roku naznaczonym pandemią i jej ekonomicznymi skutkami.

Jak informuje sieć, Nagrodę Specjalną E.A. Soares dos Santos zostali nie tylko pracownicy sklepów, ale także centrów dystrybucyjnych oraz biur, także pracujący na stanowiskach niemenedżerskich. W stosunku do zeszłego roku nagroda roczna wzrosła o 300 zł.

Patrząc na wszystkie ubiegłoroczne starania i osiągnięcia, odczuwam ogromny podziw i szacunek dla wszystkich odważnych i nieustępliwych pracowników, którzy tworzą zespoły Biedronki w sklepach, centrach dystrybucyjnych i biurach – napisał w liście do pracowników Pedro Soares dos Santos, prezes Grupy Jerónimo Martins.

Nagroda jest co do zasady przeznaczona dla wszystkich pracowników, ale są pewne minimalne wymogi. Do otrzymania nagrody uprawnieni są osoby na umowie o pracę i to tylko te, które pracują na rzecz Biedronki od co najmniej 1 kwietna zeszłego roku i byli zatrudnieni w dniu 01.04.2022 r. To jeszcze nie wszystko. Wszystkie ich nieobecności w roku 2021 nie mogą przekroczyć 180 dni. Osoby zatrudnione w niepełnym wymiarze, które spełniły warunki przyznania nagrody, otrzymają kwotę proporcjonalną do wymiaru etatu.

Bizblog.pl poleca

Sieć tłumaczy, że nagroda jest za całokształt i kluczową rolę zespołów wynikach osiągniętych w zeszłym roku. W ten sposób realizujemy nasze strategiczne założenia, by być pracodawcą pierwszego wyboru – mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu w sieci Biedronka.

Podwyżki pensji

Należąca do Jeronimo Martins spółka przypomina przy okazji, że cały czas prowadzi przeglądy wynagrodzeń i wprowadza podwyżki wynagrodzeń. Biedronka wskazuje, że od 1 stycznia ponad 60 tys. pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych otrzymało podwyżki, na które w skali roku przeznaczono ponad 142 mln zł. Wynagrodzenie pracowników wzrosło od 200 do 250 zł – podkreśla sieć.

Po pracownikach sklepów i centrów dystrybucyjnych przyszła kolej na pracowników centrali, biur regionów oraz centrum usług wspólnych. W tym przypadku podwyżką objętych zostało prawie 3 tys. pracowników, a Biedronka przeznaczyła na ten cel ponad 20 milionów złotych w skali roku. Jak łatwo wyliczyć, w tej grupie pracowników podwyżki wyniosły około 550 zł miesięcznie.