Biedronka i Lidl wydłużają godziny otwarcia. Sklepy będą czynne całą dobę

Biedronka i Lidl podały, że wydłużają godziny otwarcia. Od czwartku sklepy mają być czynne od 6.00 do północy. Od jutra część sklepów niemieckiej sieci będzie czynna całą dobę. Od wtorku, 7 kwietnia, w tym trybie ma działać większość Biedronek.

Od 2 kwietnia większość sklepów sieci Lidl Polska będzie czynna w godzinach 6.00-24.00, również w niedzielę handlową. Ponadto w ramach dodatkowych udogodnień część sklepów będzie funkcjonować w modelu całodobowym, np. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni czy Poznaniu. Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia pojawią się na stronie Lidl.pl oraz w aplikacji Lidl Plus – czytamy w informacji przesłanej do redakcji.

Maksymalnie 20 klientów w Lidlu

Lidl przekonuje, że dzięki wydłużeniu godzin otwarcia klienci będą mieli więcej czasu na zrobienie codziennych i świątecznych zakupów w bezpiecznych oraz komfortowych warunkach, co rozładuje też ruchu w sklepach.

Aby wesprzeć swój zespół, Lidl Polska rozpoczął właśnie rekrutację na nowe stanowisko w sklepie o nazwie pracownik wsparcia sprzedaży. To kolejne rozwiązanie sieci, która oprócz bezpieczeństwa, pragnie zapewnić swoim pracownikom komfort w okresie wzmożonego natężenia obowiązków

– pochwalił się Lidl, nie wyjaśniając jednak, na czym ma polegać rola nowych pracowników.

Bizblog.pl poleca

W związku z wprowadzonym limitem (maksymalnie trzy osoby na punkt kasowy) w salach sprzedaży Lidla będzie mogło przebywać ok. 15-20 osób. Sieć przypomina, że klienci wchodzący na teren sklepu mają obowiązek założenia jednorazowych rękawic, które są dostępne przy wejściu do obiektu.

Dzięki wprowadzonym dotychczas zmianom, szerokim alejkom sklepowym i dużej powierzchni sali sprzedaży obiektów Lidl Polska oraz małą liczbą osób w sklepach, dokonywanie zakupów przez klientów jest bezpieczne oraz komfortowe. Z kolei szeroka oferta produktów spożywczych i przemysłowych pozwoli każdemu przygotować się na nadchodzące Święta Wielkanocne

– zapewnia Lidl Polska.

Akcja 24 w Biedronce

W przypadku Biedronek, w których ze względów operacyjnych godziny otwarć będą inne, ich klienci zostaną o tym poinformowani. Stosowane informacje będą też dostępne bezpośrednio w placówkach.

Naszym zobowiązaniem wobec polskich klientów jest umożliwić im zakup produktów spożywczych, nawet w tych szczególnych okolicznościach

– powiedział Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny Biedronki.

Jak podkreślono w komunikacie, kierownictwo jest świadome celów i znaczenia nowych regulacji i robi wszystko, co konieczne, by sieć była miejscem bezpiecznym dla klientów i pracowników.

Biedronka dostosowała się do nowych regulacji w zakresie godzin dla seniorów oraz zmniejszonych limitów osób w sklepach. Jednocześnie wydłuża godziny pracy sklepów

– wskazał Paweł Stolecki.

Biedronka zaznaczyła w komunikacie, że z własnej inicjatywy wcześniej wprowadziła wiele udogodnień dla pracowników i klientów jej sklepów. W placówkach dostępne są m.in. żele i chusteczki antybakteryjne, oznaczenia odległości między stojącymi w kolejce oraz osłony z pleksiglasu dla kasjerów.