Kupujesz dzisiaj, płacisz za miesiąc. Pierwsza taka usługa w 20-letniej historii Allegro

Allegro Zapłać Później to nowy sposób robienia zakupów, stworzony we współpracy z polskim fintechem PayPo. Od teraz kupujący na sfinalizowanie zakupów mają do 30 dni i nie muszą martwić się o dodatkowe koszty.

Zgodnie z zapowiedziami Allegro wprowadza właśnie kolejną nowość, która ma przypaść do gustów użytkowników. Chodzi o funkcję Allegro Zapłać Później.

Bizblog.pl poleca:

Chcemy zachęcać Polaków do jak najczęstszego robienia zakupów w internecie, oferując im wiele korzyści, które niosą e-zakupy. Jestem pewny, że uda nam się ich przekonać, jeśli będą zadowoleni z zakupów. Klienci robią zakupy, gdy tylko znajdą wolną chwilę. Odroczone płatności oferują im właśnie taką możliwość, dodatkowo pozwalając odpowiedzialnie zarządzać budżetem domowym. Podobnie jak w przypadku wszystkich usług finansowych na Allegro, skorzystanie z odroczonych płatności wymaga minimum formalności i jest aktywowane jednym kliknięciem podczas zakupu — przekonuje Francois Nuyts, prezes Allegro. 

Allegro Zapłać Później do 30 dni bez kosztów

Na czym polega Allegro Zapłać Później? Użytkownik kupuje dany produkt, otrzymuje go i może za niego zapłacić maksymalnie w ciągu 30 dni bez żadnych dodatkowych kosztów. W razie konieczności – jednorazowo może przedłużyć okres zapłaty o kolejne 30 dni. Wtedy jednak musi dopłacić 5 proc. całkowitej wartości zamówienia. 

Kupowanie na Allegro z odroczoną płatnością przebiega tak samo, jak w czasie zwykłych zakupów, a sprzedawca natychmiast otrzymuje pełną kwotę i może natychmiast wysłać zakupiony produkt. Zwroty są możliwe w ciągu standardowych 14 dni lub zgodnie z polityką poszczególnych sprzedawców.

Natychmiastowa weryfikacja

Przy wyborze opcji Allegro Zapłać Później platforma w kilka sekund — w oparciu głównie o dane dostępne już w serwisie, np. historia zakupów i płatności — zweryfikuje danego użytkownika. Po pozytywnej decyzji klient zobaczy indywidualny, aktualizowany przy każdej transakcji limit zakupów z odroczoną płatnością. Wartość jednorazowych zakupów dla Allegro Zapłać Później wynosi do 500 zł. Chcąc skorzystać z tej opcji, nie trzeba logować się do żadnych systemów zewnętrznych.

ikon

Okiem analityka inwestycyjnego

Allegro nie pierwszy raz chętnie sięga po innowacje w obszarze płatności. Historycznym już przykładem jest współpraca z PayU, które umożliwiło znacznie prostszy proces zakupowy na portalu. Teraz spółka sięga po rozwiązanie PayPo, które w tym roku otrzymało finansowanie od funduszu Corporate Venture Capital uruchomionego przez Alior Bank (po uczestnictwie w programie akceleracyjnym, bank zdecydował się objąć 20% udziałów spółki).

Obecnie, na Europejskim rynku, da się wymienić trzech graczy, którzy działają w bardzo zbliżonym modelu biznesowym jeżeli chodzi o odroczone płatności. Jest to Twisto (czeska spółka wspierana m.in. przez ING oraz Finch Capital – w ostatniej rundzie B otrzymała 14 milionów euro), Klarna (szwedzki unicorn, wyceniany na 5,5 mld dolarów, który łącznie pozyskał 791 milionów euro od inwestorów, w tym od renomowanego Sequoia Capital) oraz właśnie PayPo (rodzime rozwiązanie, wsparte przez fundusz CVC Alior Banku).

Kamila Syska, analityczka inwestycyjna PFR Ventures

PFR Ventures zainwestowało do tej pory w 26 funduszy VC. W najbliższych latach zapewnią one ponad 2 mld PLN dla innowacyjnych, polskich pomysłów.