Ciekawostki

Elektryczny samochodzik dla dzieci legalny na drodze. Prawdziwy test elektromobilności

Ciekawostki 11.05.2021 287 interakcji
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 11.05.2021

Elektryczny samochodzik dla dzieci legalny na drodze. Prawdziwy test elektromobilności

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz11.05.2021
287 interakcji Dołącz do dyskusji

Ten używany samochód elektryczny nie jest przeznaczony dla dzieci. Ma prawo poruszać się po drogach publicznych i jest prawdziwym testem elektromobilności.

Widać już koniec samochodów spalinowych. Zastąpią je pojazdy z elektrycznym napędem. Półtorej tony masy do przepychania, najcześciej z jednym człowiekiem w środku, ma rozwiązywać problem zanieczyszczenia współczesnego świata. W dobrym tonie jest być modnym i bezkrytycznie popierać ideę elektrycznego napędu. Jest się wtedy eko i człowiekiem uświadomionym. Niestety nadszedł test dla wszystkich, którzy twierdzą, że do elektrycznego samochodu chcą się przesiąść z troski o naszą planetę. To zarejestrowany, dopuszczony do ruchu po drogach publicznych i na nich używany, samochód elektryczny dla dzieci.

Używany samochód elektryczny dla dzieci jedzie po ulicy

Ludzie trochę się dziwią, ale wszystko jest w porządku. Panowie z kanału Stitch76 na Youtubie trochę przerobili zabawkowy samochodzik i jakimś cudem go zarejestrowali. Zyskał taką sławę, że jeżdżą nim brytyjscy dziennikarze, a powinni wszyscy, którzy troszczą się o naszą planetę.

Przerobiono samochodzik o nazwie RiiRoo Super Sport XL, który wcale wybitnie XL nie jest. Posiada wyposażenie, które umożliwiło przejście procesu rejestracji i dopuszczenia do ruchu. Są kierunkowskazy, światła mijania i stopu. Pojazd ma nawet pasy bezpieczeństwa, choć bardziej przydałby mu się dach, a kierowcy ochraniacz na plecy i kask.

Cechy idealnego elektrycznego samochodu

Opony są pneumatyczne, nie plastikowe, jak zdarza się to w dziecięcych samochodach. Jego prędkość maksymalna to 35 kilometrów na godzinę, choć przed przeróbkami było to tylko 15 km/h. Więcej nie trzeba, żeby postać sobie rano w korkach.

używany elektryczny samochodzik dla dzieci
Źródło: Car Throttle

Oryginalnie pojazd wyposażony był w 24V silnik o mocy 180 W (W nie kW) i ważył 60 kilogramów. Moc podniesiono do 650 W, a układ zmieniono na 48-woltowy. Jego wymiary to 173,4 x 140,6 x 65,6 cm i jest dwuosobowy. Maksymalny wzrost użytkownika określono na 170 cm, a maksymalny zasięg to około 6,5 kilometra lub 45 minut jazdy. Idealny wózek na zakupy.

używany elektryczny samochód dla dzieci

Wszyscy fani samochodów elektrycznych powinni być zachwyceni. Jest tani w użytkowaniu (oryginał to koszt około 3 600 zł) i świetnie sprawdzi się załatwianiu codziennych obowiązków. Bardziej eko-elektrycznym się już chyba nie da być, bo przecież chodzi o to, żeby jak najmniej szkodzić planecie swoją obecnością, a nie o to, że elektryczne samochody są ekskluzywne i szybkie.

używany elektryczny samochód dla dzieci

Obawiam się, że niewiele osób stojących w kolejce po Cybertrucka zmieni przedmiot zamówienia. A wystarczy tylko parasol, by ten elektryczny samochodzik dla dzieci stał się godnym zastępstwem dla dorosłych samochodów elektrycznych. Jeśli ten egzemplarz został zarejestrowany w Wielkiej Brytanii, to znaczy, że można poruszać się nim także w Polsce.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać