Lokowanie produktu

Używane auto, ale z salonu. Teraz możesz nim jeździć z niską miesięczną ratą

Lokowanie produktu 20.02.2023 16 interakcji
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 20.02.2023

Używane auto, ale z salonu. Teraz możesz nim jeździć z niską miesięczną ratą

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz20.02.2023
16 interakcji Dołącz do dyskusji

Używany samochód z pewnego źródła – tego od zawsze poszukują klienci. Jednocześnie chcą niewiele za takie auta płacić. Oferta Autonomia pomaga łączyć te dwa sprzeczne oczekiwania.

Jednym z powodów, dla których ludzie decydują się na nowe auto, jest tzw. święty spokój. Wolą dopłacić, ale nie interesować się historią życia pojazdu. Gdyby każdy potrafił profesjonalnie sprawdzić używany samochód, rynek samochodów nowych prawdopodobnie by się zmniejszył. Tymczasem to dopływ aut z importu się zmniejsza. W 2022 roku do Polski sprowadzono 722 tys. aut, co jest rekordowo niską wartością. Jednocześnie cena samochodów wzrasta, wzrasta więc potrzeba korzystania z finansowania zakupu. Pewne używane auta są obecnie na wagę złota.

Ludzie są zainteresowani nie tylko nowymi autami producenta. Jednocześnie oczekują, że nie będą musieli wykładać całej kwoty koniecznej do zakupu pojazdu. Samochody używane z atrakcyjnym finansowaniem zyskują na popularności.

Zgodnie z tegorocznym badaniem „Portfele Polaków pod lupą” liczba osób planujących zakup samochodu używanego zwiększyła się z 57 do 63 proc. Wyniki badania skłaniają ku refleksji, czy rok kolejny przyniesie w tym temacie jakieś zmiany. Nie jest tajemnicą, że przyczyną ograniczenia kosztów przez Polaków są obecnie w głównej mierze wysokie koszty życia spowodowane inflacją – ocenia Michał Dyc, dyrektor sprzedaży detalicznej w Volkswagen Financial Services.

Zalety używanego samochodu z pewnego źródła

Używany samochód w przeciwieństwie do auta nowego wolniej traci na wartości. Na rynku pojawia się coraz więcej aut z korzystną opcją finansową i sprawdzonym stanem technicznym. Jednym z przykładów jest korzystne finansowanie od Volkswagen Financial Services. Ta opcja umożliwia zakup auta z niską miesięczną ratą.

63 proc. ankietowanych deklaruje, że woli kupić auto używane niż nowe, podczas gdy w poprzednich dwóch latach było to 58 proc.  – źródło: badanie Portfele Polaków pod lupą.

Poszukiwanie auta

Wybranie auta używanego w ofercie Autonomia jest łatwe. Większość czynności powinna być nam znana, jeśli kiedykolwiek szukaliśmy auta online. Na https://autonomiauzywane.vwfs.pl do dyspozycji mamy filtry, za pomocą których możemy zawęzić nasze poszukiwania do jednej marki lub interesującego nas typu nadwozia. Przykładowo, jeśli zdecydujemy się na SUV-a, zobaczymy modele z takim nadwoziem od marek: Volkswagen, ŠKODA, Audi, SEAT, czy CUPRA. Do wyboru są też inne standardowe filtry dotyczące roku produkcji lub przebiegu.

Volkswagen Tiguan Plug-In Hybrid test

Co więcej, możemy zawęzić poszukiwania do wybranego miasta, bo auta znajdują się u autoryzowanych dealerów koncernu.

Co dzieje się po wyborze pojazdu?

Klientów kupujących auta używane w większości przypadków interesuje stan techniczny samochodu. Oferowane w Autonomii pojazdy są wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem technicznym. Samochody posiadają bogatą dokumentację zdjęciową, a podstawowe dane są dostępne już na etapie przeglądania ofert, widoczny jest także numer VIN. Klienci otrzymują to, co jest dla nich istotne, zawsze gdy szukają używanego samochodu.

Auta mają udokumentowaną historię serwisową. Pewne jest też pochodzenie i przebieg samochodu. Nie ma tutaj aut leciwych, znajdziemy najwyżej auta kilkuletnie. Nie ma również problemu z odbyciem jazdy próbnej upatrzonym samochodem. W tym samym dniu możemy też załatwić wszelkie formalności związane z zakupem i nie fatygować się do salonu ponownie.

 

Jak sfinansować zakup używanego auta?

Wielu nabywców nowych aut użytkuje je stosunkowo krótko, by następnie zmienić samochód na następny pojazd. Od dawna mogą korzystać z produktów finansowych, które umożliwiają im łatwe zakończenie finansowania. Teraz z takiej możliwości mogą korzystać osoby zainteresowane autem używanym.

Na klientów czeka nie tylko klasyczny kredyt samochodowy, w którym okres spłaty można rozłożyć na 84 miesiące. Ci, którzy chcą krócej użytkować auto, mogą skorzystać z kredytu „Jak abonament” lub leasingu „Jak abonament” i znacznie obniżyć wartość miesięcznego zobowiązania. Stają się wtedy bardziej użytkownikami samochodu, bez wiązania się na nim na wiele lat. Wybierając jedno z powyższych rozwiązań decydują, jak chcą zakończyć okres finansowania. Możliwe jest wykupienie pojazdu, jego zwrot i wybór kolejnego samochodu.

Warto dodać, że niezależnie od tego, czy dokonujemy zakupu samochodu firmowego, czy dla osoby prywatnej, mamy do wyboru produkty finansowe, dzięki którym możemy obniżyć koszt użytkowania pojazdu. Istnieje np. opcja zawarcia w miesięcznej racie kosztów ubezpieczenia (na 1 rok w promocyjnej cenie).

Jak już wspominaliśmy, opcje finansowania są podobne do rozwiązań dla aut nowych, a klienci mogą operować wysokością rat na niższym poziomie, dostosowanym do ich możliwości finansowych. Wybierając odpowiednią długość okresu finansowania i wysokość pierwszej wpłaty, mogą znacznie obniżyć miesięczne opłaty. Ratę na poziomie 1 tys. zł można uzyskać już dla aut o wartości nawet w okolicach 80 tys. zł. Możliwe jest też otrzymanie oferty, w której miesięczna płatność wyniesie ok. 500 zł. Są to wartości trudne do osiągnięcia w przypadku zainteresowania nowymi autami, natomiast taką możliwość daje oferta zakupu aut używanych.

 Auto z drugiej ręki ze sprawdzonego źródła to idealna opcja dla tych, którzy chcą się cieszyć pewnym samochodem używanym. Dzięki dogodnemu finansowaniu od Volkswagen Financial Services klient ma zapewniony komfort użytkowania pojazdu w ramach niskich miesięcznych rat – mówi Michał Dyc.

Kredyt może być elastyczny

Poza opcją skonfigurowania płatności za wybrany pojazd z doradcą, można też samemu wyliczyć potencjalne raty za pomocą kalkulatora finansowego, dostępnego w wersji online. Pozwala on na dopasowanie zobowiązania finansowego do własnych potrzeb. Miesięczne raty możemy obniżyć wybierając odpowiednie parametry, w tym długość finansowania. Możemy zdecydować się na wysoką wpłatę własną lub całkowicie z niej zrezygnować.

Klienci otrzymują samochód używany z pewnego źródła, a dodatkowo sami decydują, jak długo i ile chcą za niego płacić.

Kampanię „Kierunek mobilność” napędza Volkswagen Financial Services – lider nowoczesnej mobilności oferujący usługi finansowe (leasing, kredyt, najem), ubezpieczenia samochodowe, a także usługi bankowe (pod marką Volkswagen Bank). Więcej o VW FS na stronie internetowej: www.vwfs.pl.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać