Wiadomości

Zjedliście już śniadanie wielkanocne? To obejrzyjcie BMW E60 przerobione na M3 G80

Wiadomości 04.04.2021 178 interakcji
Paweł Grabowski
Paweł Grabowski 04.04.2021

Zjedliście już śniadanie wielkanocne? To obejrzyjcie BMW E60 przerobione na M3 G80

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski04.04.2021
178 interakcji Dołącz do dyskusji

Wystarczy, że zamówisz ten zestaw do przeróbki za 1500 zł i możesz przeprowadzić tuning BMW E60 na współczesne M3 G80 z uśmiechem bobra.

Grill BMW M3 i M4 ciągle budzi ogromne kontrowersje pomimo tego, że został zaprezentowany kilka miesięcy temu. Projektanci BMW i szef designu tej firmy uważają, że zrobili kawał dobrej roboty, a jeżeli się komuś nie podoba taki grill to najwidoczniej nie jest klientem na nowe BMW. Grill ma szokować, przykuwać uwagę, zrywać z konwencją. Ta sztuka na pewno się udała. Na punkcie nowych grilli oszaleli Chińczycy. Według ostrożnych rachunków to właśnie tam sprzeda się najwięcej egzemplarzy nowych modeli BMW. Niektórzy posuwają się nawet do stwierdzenia, że nowe auta tej firmy są projektowane zgodnie z gustem tamtejszych klientów.

BMW M3 zdjęcia

Nie mnie to oceniać. Wiem tylko, że nowe BMW nie należą do najtańszych aut na świecie. Wiele osób chciałoby mieć ten grill w swoim aucie, ale ich po prostu na to nie stać. Jak wszyscy wiemy rynek nie znosi próżni. Nic więc dziwnego, że na chińskim portalu ogłoszeniowym pojawił się gotowy zestaw do przeróbki starego BMW E60 na współczesne M3 generacji G80.

tuning bmw e60 na m3
Zdjęcie z ogłoszenia na Taobao

Tuning BMW E60 na M3 za pomocą gotowego zestawu obejmuje zderzak i nerki

I tyle wystarczy. Grill rzuca się w oczy z kilometra. To nic, że maska E60 nie nadaje się do tego frontu, bo lekko opada, przez co nie łączy się idealnie z nowym frontem. To nic, że wygląda to jak efekt pracy szalonego blacharza. Nabywca nie może się również przejmować tym, że wytłoczenia nie pasują do przetłoczeń na masce E60. Z bliska widać, że zderzak nie pasuje do maski, ale jak będziemy szybko jechać, to nikt nie zdąży tego zauważyć.

Zdjęcie z ogłoszenia na Taobao

Ważne, że umożliwia wyróżnienie się z tłumu zwykłych E60. Taka zmiana kojarzy mi się z tymi wszystkimi Ferrari powstającymi na bazie Fiero. To nic, że w ogóle nie wygląda jak produkt oryginalny, bo dla właściciela na pewno jest podobny. Jak to mówią: maksimum efektu za minimum wkładu. Niestety do ceny zestawu należy doliczyć koszty przesyłki oraz montażu. Jak widać na zdjęciach udostępnionych przez sprzedawcę potrzeba trochę umiejętności i szpachli, żeby wszystko ładnie połączyć. Urzeka mnie również to, że naklejka na grillu mówi, że to M5.

Zdjęcie z ogłoszenia na Taobao

Chińczycy nie ograniczyli się tylko do zestawu do tuningu BMW E60 na M3 G80

Ten sam sprzedawca oferuje zestaw do konwersji frontu E60 na front modelu M2 Coupe. W tym zestawie grill ma bardziej klasyczne nerki i akurat tu efekt końcowy nawet mi się spodobał. Front zwykłej E60 nie należy do najpiękniejszych dzieł stylistycznych w historii motoryzacji. Nerki są zbyt obłe i delikatne w stosunku do szerokiego frontu. Większe nerki z M2 pasują tutaj idealnie. Czarny kolor nadaje im odpowiedniej agresji.

tuning b,w e60 na m3
Zdjęcie z ogłoszenia na Taobao

Zatwierdzam.

tuning bmw e60 na m3
Zdjęcie z ogłoszenia na Taobao

Na tym zdjęciu prawie nie widać, że coś było robione:

Zdjęcie z ogłoszenia na Taobao

Zestaw do tuningu E60 na M2 kosztuje około 1 100 zł, natomiast tuning na BMW M3 kosztuje jedyne 1 500 zł. Jak tylko kupię sobie E60 to pierwsze co zrobię to zamontuję mu grill z M2 z tego ogłoszenia. A potem on odpadnie, bo wygląda na produkt nędznej jakości.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać