Wiadomości

Jest crossover na Yarisie, nic nie stoi na przeszkodzie, by powstał kolejny – na Corolli

Wiadomości 30.04.2020 200 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 30.04.2020

Jest crossover na Yarisie, nic nie stoi na przeszkodzie, by powstał kolejny – na Corolli

Adam Majcherek
Adam Majcherek30.04.2020
200 interakcji Dołącz do dyskusji

Crossoverów nigdy dość, Japończycy pracują nad modelem Toyota Corolla Cross, a nasz grafik wypracował jego wizualizację. 

Ktoś tam u góry w Toyocie dobrze wie, czego chce. Analitycy jeszcze nie sprawdzili, jak rynek zareaguje na wprowadzenie uterenowionego Yarisa Cross, a dział produktu już szykuje kolejny model krojony według tych samych reguł. Pod wewnętrznym kryptonimem 740 B…

…trwają prace nad usuvioną odmianą Corolli.

I według brazylijskiego oddziału serwisu motor1.com, powołującego się na Thai Car Inside, po Tajlandii już jeżdżą porządnie zakamuflowane, pierwsze egzemplarze testowe.

Podobnie jak w przypadku Yarisa Crossa, o którym przebąkiwało się już od dłuższego czasu, Toyota trzyma ten projekt w ścisłej tajemnicy i oficjalnie nie zdradza żadnych detali. Ale jak można się domyślić, mając platformę modularną TNGA i gotową Corollę, Japończycy mogą się pokusić o stosunkowo niedrogie poszerzenie gamy o nowy model, który może trafić do specyficznej grupy docelowej. Mowa o klientach, dla których Yaris Cross jest za mały, C-HR zbyt odważnie stylizowany, a RAV4 za drogi. 

Ten pomysł zdaje się dodatkowo uwiarygadniać fakt, że Japończycy już zarejestrowali nazwę Corolla Cross na kilku rynkach świata. 

To daje nadzieję, że mówimy o czymś więcej, niż tanim modelu na rynki Ameryki Południowej, czy Azji. Korzystając z platformy TNGA Toyota mogłaby zapewne przygotować też wersje, które spełniłyby europejskie wymagania dotyczące emisji CO2 – ma gotowe napędy hybrydowe Corolli oparte o silniki 1.8 i 2.0, być może w kompaktowym modelu sprawdziłby się też trzycylindrowy silnik 1.5 stosowany w najnowszym Yarisie.

Ale przecież Toyota ma już uterenowioną wersję Corolli – Trek!

Tak, ale nie. Fakt, w informacji prasowej użyto tej nazwy w jednym zdaniu ze słowem crossover, ale nie ma się co oszukiwać, że Corolla Trek może pełnić funkcję modelu, który potrafi coś więcej niż zwykły kompakt. Prześwit powiększony do imponujących 15,5, cm, plastikowe nakładki na nadkola i imitacja drewna w kabinie to za mało, by rodzinne kombi stało się rodzinnym crossoverem. I wcale nie jest powiedziane, że Corolla Cross musi mieć nadwozie kombi, a Treka w wersji hatchback nie ma i nic nie wskazuje na to, by miał się pojawić.

Kosztowna i akuratna wizualizacja.

Toyota Corolla Cross – kiedy debiut na rynku?

Trudno mówić o szczegółach, ale Brazylijczycy twierdzą, że w połowie przyszłego roku. Jeśli Toyota pójdzie śladem Yarisa Crossa, ktrórego pokazano kilka dni temu, a do salonów w Europie trafi we wrześniu przyszłego roku, to Corolla Cross ma szansę przyjechać do nas rok po swoim mniejszym bracie. 

Czy jeśli wyglądałaby jak na naszej wizualizacji, dalibyście się na nią namówić?

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać