Wiadomości

Europa na szarym końcu. Ale też doczekamy się Toyoty, którą już rozchwytuje reszta świata

Wiadomości 02.12.2021 83 interakcje
Adam Majcherek
Adam Majcherek 02.12.2021

Europa na szarym końcu. Ale też doczekamy się Toyoty, którą już rozchwytuje reszta świata

Adam Majcherek
Adam Majcherek02.12.2021
83 interakcje Dołącz do dyskusji

Toyota podała oficjalną specyfikację modelu Corolla Cross na rynek europejski. Będzie dostępny wyłącznie jako hybryda.

O tym, że ten model powstanie, wiemy już od ubiegłego roku. W zasadzie to już powstał i wszedł do sprzedaży – ale wyłącznie na rynkach dalekich od Europy. Bo przecież my musimy się elektryfikować, szkoda czasu na wprowadzanie do nas nowych samochodów z silnikami spalinowymi. Do tego tam, gdzie weszła, Corolla Cross sprzedaje się znakomicie – schodzi wszystko co wyjedzie z fabryki, a u nas schodzą droższe C-HR-y, RAV-y a zaraz jeszcze Yaris Cross. Wydawało się, że wprowadzanie kolejnego SUV-a nie będzie miało sensu.

Ale jak się chce gonić liderów sprzedaży, to trzeba

To znaczy w Europie, bo w Polsce, czy w Stanach, to Toyota jest marką, która innym ucieka i nie ma kogo gonić. W każdym razie dzisiaj europejski oddział koncernu oficjalnie poinformował, że Corolla Cross wjedzie do europejskich salonów już w przyszłym roku.

Toyota Corolla Cross

Przy okazji dowiedzieliśmy się oczywiście, że to model zaprojektowany specjalnie na europejski rynek, oferujący komfort, praktyczność i uniwersalność, jakiej oczekują aktywne rodziny z małymi dziećmi.

Toyota Corolla Cross

Odchudziliśmy krótką informację prasową z marketingowej waty i podajemy samo gęste:

Toyota Corolla Cross

Europejska Toyota Corollą Cross będzie sprzedawana wyłącznie jako hybryda

Ma być dostępna w jednej wersji silnikowej – z dwulitrową benzyną o mocy 197 KM. Silnik spalinowy będzie napędzał wyłącznie przednią oś. Do sprzedaży trafi też wersja AWD-i z napędem na cztery koła, ale za kręcenie się tych z tyłu odpowiadał będzie silnik elektryczny o mocy 41 KM. W obu przypadkach mówimy o klasycznej hybrydzie samoładującej, nie o plug-inie, którego można ładować z gniazdka.

Oczywiście na liście wyposażenia auta znajdzie się długi zestaw asystentów, pełna ekranizacja wnętrza i kompatybilność z Apple CarPlay i Android Auto. Wspominam o tym ostatnim, bo jeszcze niedawno wcale nie było to w tej marce takie oczywiste.

Toyota nie ukrywa, że chce grać o jak największy udział w rynkowym torcie. Zapowiada, że w 2025 r. wyrwie z segmentu samochodów kompaktowych 9 proc. I Corolla Cross ma w tym wydatnie pomóc. Pierwsze dostawy – jesienią przyszłego roku.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać