Wiadomości

Tesla chce zasypać Europę ładowarkami Supercharger V3. 5 minut ładowania ma dać 120 km zasięgu

Wiadomości 07.03.2019 156 interakcji
Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz 07.03.2019

Tesla chce zasypać Europę ładowarkami Supercharger V3. 5 minut ładowania ma dać 120 km zasięgu

Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz07.03.2019
156 interakcji Dołącz do dyskusji

Nowoczesny Supercharger V3 ma w pełni naładować akumulatory jeszcze szybciej niż do tej pory. Tylko 5 minut potrzeba będzie, aby samochód mógł przejechać kolejne 120 km. W dodatku urządzenia Tesli jeszcze w tym roku mają trafić do Europy.

Tesla zaprezentowała właśnie trzecią generację swoich ładowarek Supercharger. Wersja V3 ma działać z mocą 250 kW, co – jak zapewnia firma – pozwoli na skrócenie czasu ładowania nawet o 50 proc. Taką moc udało się osiągnąć m.in. dzięki przewodom chłodzonym cieczą.

Niedługo trafią na ulice.

Poprzednia generacja ładowarek Supercharger „na papierze” pracowała z mocą 150 kW, a zazwyczaj była zablokowana na 120 kW. Tesla zapowiada, że i te urządzenia mają zostać zaktualizowane, by osiągały moc 145 kW. I ma się to zadziać już w najbliższych tygodniach.

Jeśli zaś chodzi o trzecią generację Superchargera, na razie działa tylko jedno testowe urządzenie. Znajduje się ono w siedzibie Tesli w kalifornijskim Fremont i dostępne jest tylko dla wybranych. Już w kwietniu jednak sieć stacji ładowania ma się zwiększyć i to dość znacznie.

W zmniejszeniu czasu ładowania ma też pomóc dodatek nazwany On-Route Battery Warmup. Ma on zapewnić optymalną temperaturę akumulatora w samochodzie, który właśnie zbliża się do Superchargera. Optymalna temperatura ma jeszcze dodatkowo skrócić czas ładowania.

Supercharger V3 trafią także do Europy i Azji.

W tej chwili na terenie Północnej Ameryki, Europy i Azji znajduje się 12 888 stacji ładowania Tesli w 1 441 punktach. Aż 99% terenu Stanów Zjednoczonych pokrytych jest siecią Superchargerów drugiej generacji. Jeśli chodzi o Europę, Tesla zapowiada, że osiągnie ten wynik jeszcze w tym roku.

Najnowsza generacja ładowarek ma trafić do Europy w czwartym kwartale tego roku.

Obecnie klienci Tesli często żalą się na kolejki przy stacjach ładowania, przez co marnują zbyt wiele czasu. Wraz z nadejściem nowej generacji ładowarek ma się to zmienić, ponieważ Supercharger V3 w szczycie ma pozwolić na osiągnięcie 1600 km zasięgu na godzinę.

Na razie z pełnej mocy Superchargera V3 skorzystają tylko właściciele Modelu 3. Posiadacze Modeli X i S muszą poczekać na aktualizację oprogramowania.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać