Wiadomości

Tesla szykuje się na kolejne golenie. Na rezerwację nowego modelu potrzeba 20 tys. dolarów

Wiadomości 16.05.2022 39 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 16.05.2022

Tesla szykuje się na kolejne golenie. Na rezerwację nowego modelu potrzeba 20 tys. dolarów

Adam Majcherek
Adam Majcherek16.05.2022
39 interakcji Dołącz do dyskusji

W pięciu krajach świata można zamawiać już ciężarówkę Tesli – model Semi. Jednak w tym przypadku zaliczka jest dwadzieścia razy wyższa, niż w przypadku Cybertrucka.

W 2019 r. Musk szybko mógł się pochwalić rekordową liczbą zamówień na Cybertrucka – w końcu do wpisania na listę chętnych wystarczyła wpłata 100 dolarów. Do dziś ta kwota nie uległa zmianie i podobno firma przyjęła 1,25 miliona zamówień, a są źródła, które mówią o 3 milionach. Nawet jeśli przyjmiemy tę pierwszą liczbę, to mówimy o całkiem imponującej sumie 125 milionów dolarów. A jeśli prawdziwa byłaby ta druga, to przy zakładanej początkowo wielkości produkcji w okolicach pół miliona sztuk rocznie, zmawiając dziś Cybertrucka trzeba by się spodziewać dostawy za co najmniej 6 lat. Albo raczej – za 6 lat od momentu, w którym Tesla w końcu rozpocznie produkcję tego modelu.

Tesla Cybertruck homologacja tesla cybertruck rezerwacje

Sytuacja jest na tyle beznadziejna, że Tesla przestała przyjmować zamówienia na Cybertrucka w Europie

Auto zniknęło z konfiguratorów, można je było zamówić m.in. w Czechach, a teraz wchodząc na tamtejszą podstronę modelu można co najwyżej zapisać się by Dostavat novinky. Podobnie wygląda sytuacja w innych krajach, w których auto było dostępne. U nas nie, bo u nas Cybertrucka dotąd w ofercie nie było. Dziś zamówić go mogą tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku.

Czytaj również: Zużyty akumulator? Kup nowy. Kiedyś to było proste, a dziś wymaga specjalistycznej wiedzy

Za to w Ameryce Północnej i Europie można już składać zamówienia na model Semi

Mowa o pierwszej ciężarówce Tesli, której prototyp oglądaliśmy już w 2017 r. Minęło 5 lat i nadszedł moment, w którym auto zamawiać mogą mieszkańcy USA, Kanady, Holandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. A konkretnie – mogą wpłacać zwrotną zaliczkę, bo kiedy auta zostaną dostarczone – tego wciąż nie doprecyzowano. Doprecyzowano natomiast, że np. w USA trzeba wpłacić 5 tys. dolarów w chwili zamówienia i w ciągu 10 dni dosłać jeszcze 15 tys. – dopiero wówczas rezerwacja będzie kompletna.

W Holandii za to trzeba na dzień dobry wpłacić 4 tys. euro i w ciągu 10 dni dołożyć jeszcze 13

Podobno 2023 r. ma być wielkim rokiem dla Tesli, więc klienci robią sobie nadzieję, że to będzie czas, kiedy będą mogli siąść za sterami swoich Semi. O ile dopłacą resztę do ceny 130 tys. euro w przypadku wersji o zasięgu 475 km, lub 150 tys. euro do modelu o zasięgu 800 km. Tu przynajmniej cena jest znana, bo ile będzie kosztował Cybertruck – tego nie wie nikt.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać