Wiadomości

To nie te roboty, których szukacie. Tesla wygrała w konkursie na najbardziej leniwe maskowanie

Wiadomości 13.08.2021 31 interakcji

To nie te roboty, których szukacie. Tesla wygrała w konkursie na najbardziej leniwe maskowanie

Piotr Barycki
Piotr Barycki13.08.2021
31 interakcji Dołącz do dyskusji

Jedni obklejają samochody specjalnymi foliami. Inni doklejają pod tą folią dodatkowe elementy, które mają zmylić obserwatorów. Jeszcze inni z kolei udają nawet samochody innych marek. A Tesla? Tesla wybrała jeszcze inną drogę.

Po prostu napisała na egzemplarzu Modelu Y, który trafił do Europy, że to nie Model Y:

tesla model y europa
Źródło

No to skoro tak napisali, to w takim razie na pewno nie jest to Model Y, nie ma co robić sensacji, można się rozejść. Mam nadzieję, że podobną taktykę przyjmą i pozostali producenci, co zaoszczędzi nam oglądania nie zawsze udanych wizualizacji bazujących na zamaskowanych modelach.

Z drugiej strony, pewnie jakaś część fanów BMW chciałaby na tych prototypach zobaczyć właśnie taką informację – nie, to nie jest nowa seria 7, spokojnie chłopaki, będzie w porządku, tylko tak was trollujemy. Na podobny komentarz pewnie czekali fani Mercedesa, widząc po raz pierwszy wnętrze nowej klasy S (choć do tego pewnie z czasem przywykniemy).

Ok, w tym przypadku maskowanie nie było raczej potrzebne.

tesla model y europa

Bo jak wygląda Model Y – wiemy i nie ma tutaj już chyba absolutnie żadnych sekretów. W wersji standardowej można ją nawet zamówić (299 990 zł) przez oficjalną polską stronę Tesli i – przynajniej w teorii – odebrać już we wrześniu, co jest szokująco bliskim terminem, biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku motoryzacyjnym.

Dłużej trzeba będzie poczekać na wariant Performance (329 990 zł), bo tutaj już najbliższe dostawy przewidziane są na początek 2022 r.

To po co takie zabawy?

zakup samochodu przez internet tesla model y europa

Tak do końca chyba nikt nie wie, ale obstawiam, że głównie po to, żeby ktoś o tym napisał, a i przy okazji wspomniał o tym, że może i nie jest to Tesla Model Y, ale jeśli chcemy faktyczną Teslę Model Y, to możemy ją zamówić z takim a takim terminem dostawy i w takiej a takiej cenie. A, no i żeby nie zapłacić za te publikacje ani centa.

Cóż, chyba się udało…

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać