Wiadomości

Tani samochód dla singla z psem. To pickup niewiele większy od Fiata 126p

Wiadomości 06.09.2021 84 interakcje
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 06.09.2021

Tani samochód dla singla z psem. To pickup niewiele większy od Fiata 126p

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz06.09.2021
84 interakcje Dołącz do dyskusji

Wziąłbym dwa, ale nie wiem, czy dwa samochody dla singla połączone w jeden dają pojazd rodzinny?

Trwa psia ofensywa. Nie da się wyjść z domu, żeby nie potknąć się o psa. Szczekają za rogiem, dokazują za drzewem, 88 piłeczek jest gonionych w zasięgu w wzroku. Jednocześnie w Europie jest niż demograficzny, bo dzieci przestają być popularne. Długotrwałe związki międzyludzkie również umierają szybciej niż dobre imię samochodów spalinowych. Po co się wiązać z kłopotliwym człowiekiem, gdy można wychować sobie psa?

Takie podejście do życia rodzi nowy rodzaj zapotrzebowania na samochód. Pięć miejsc to przeżytek, ludzie nie planują w życiu poznać tylu innych ludzi, a co dopiero wieźć ich w samochodzie. Potrzebna jest przestrzeń dla psa oraz łatwość parkowania w mieście. Modny napęd elektryczny jest równie mile widziany. To wszystko ma produkt chińskiej marki Jiesute.

samochód dwuosobowy

Samochód dla singla z psem

Jestem bardzo wdzięczny portalowi electrek, że tak uparcie wykopuje co tydzień te elektryczne graty pojazdy przyszłości. Potworek tego tygodnia łączy sprawy nie do połączenia, czyli nadwozie typu pickup, w pojeździe o długości niewiele większej od Smarta. 3,2 metra to niewiele więcej niż mierzył Fiat 126p.

Z przodu mieści się singiel, albo dwójka singli, których przypadkiem i na chwilę połączyło życie. Miejsce dla psa byłoby z tyłu, w gustownej klatce. Przestrzeń można powiększyć otwierając tylną klapę, klatkę na pewno się jakoś zamocuje. I tak nie będziemy pędzić.

tani samochód dla singla

Z jaką prędkością jechać z psem?

Zawsze z przepisową. Auto od Jiesute ma wprawdzie napęd na tylne koła, a w opisie aukcji użyto sformułowania High speed, ale jego prędkość maksymalna to 60 km/h. Z psem i tak trzeba jeździć ostrożnie.

Zasięg też trzeba szanować. Pojazd jest elektryczny, spaliny są niemodne. Jego bateria zmieści tylko 7 kWh energii, czyli presji na oszałamiający wynik twórcy zdawali się nie odczuwać. To wartość pasująca bardziej do elektrycznych motocykli, podobnie jak moc elektrycznego silnika – 5 kW.

Ta pojemność ma pozwolić na przejechanie 100 kilometrów, co oznaczałoby, że pojazd gospodaruje zużyciem energii równie doskonale co zastosowaniami praktycznymi dla działkowicza. Przyspieszenie to wartość tu nieznana. 608 kg pojazdu, pchane przez niewielki silnik, zapewne oferuje dostojne osiągi.

wnętrze elektrycznego samochodu
Cenę winduje nowoczesne wnętrze.

Ile kosztuje elektryczny pickup?

Wolałbym, żeby było trochę taniej, bo wyjściowa cena to 7280 dolarów, czyli blisko 28 tys. zł. Chińczycy potrafią wyprodukować pojazd za 8 tys. zł, więc dwuosobowy samochód mógłby nieśmiało aspirować do tej ceny. W porównaniu z europejskimi elektrycznymi samochodami to i tak wartość doskonała, nawet uwzględniając pewne ograniczenia w użytkowaniu. Stawiam 10 zł, że 90 proc. miejskich kierowców w zupełności wystarczyłby taki pojazd, żeby załatwić codzienne potrzeby.

Cenę można obniżyć zamawiając większą liczbę pojazdów. Może i nie brzmi to jak oferta dla klienta indywidualnego, ale agencje adopcyjne dla zwierząt powinny być zainteresowane. Przeciętny właściciel psa, który jeździ z nim samochodem na spacer, też powinien marzyć o dostawach takich pojazdów z Chin. Nawet jak nie ma psa, to na pewno zmieści na tej pace jakieś hobby. W Ameryce to wymyślają te elektryczne pickup-y, wielkie, potężne, z kuchnią indukcyjną, a Chinach wolą taczkę na czterech kołach. Szkoda, że europejskim gustom bliżej do Ameryki.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać