Ciekawostki

Święto pracy zbytecznej. Przez 6 lat zajmował po kolei każde miejsce pod marketem

Ciekawostki 01.05.2021 164 interakcje
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 01.05.2021

Święto pracy zbytecznej. Przez 6 lat zajmował po kolei każde miejsce pod marketem

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk01.05.2021
164 interakcje Dołącz do dyskusji

Oto idealny temat na Święto Pracy. Pewien Brytyjczyk postanowił, że nigdy nie zaparkuje dwa razy na tym samym miejscu pod swoim lokalnym supermarketem. Wykonanie wyzwania zajęło mu sześć lat.

„Zrobiłem to, żeby znaleźć trochę radości w banalnych sprawach w życiu” – skomentował całą sprawę pan Gareth Wild z Bromley w aglomeracji londyńskiej. O co chodzi? Sześć lat temu, pakując zakupy do swojego samochodu na parkingu lokalnego marketu Sainsbury’s, wpadł na pewien pomysł. Znalazł w internecie zdjęcie satelitarne tego miejsca. Odliczył miejsca dla inwalidów i dla motocykli. Zostało 211 ogólnodostępnych. Postanowił, że od teraz za każdym razem, gdy wybierze się na zakupy – co robił raz w tygodniu – będzie parkował na innym.

„Zaliczone” miejsca odznaczał w specjalnym dokumencie

Pierwotny plan zakładał, że cel uda się osiągnąć w ciągu czterech lat. Ostatecznie pan Wild potrzebował sześciu. Z niektórymi miejscami poszło łatwo. Inne – częściej oblegane, bo na przykład leżące blisko wejścia – wymagały kilku podejść i specjalnych wypraw późnym wieczorem, na chwilę przed zamknięciem sklepu.

święto pracy

Zdarzało się, że nie było łatwo. Zniecierpliwione i znudzone dzieci często dziwiły się, dlaczego ich tata tak długo czeka, aż z danego miejsca ktoś wyjedzie, zamiast po prostu zaparkować na wolnym tuż obok. W ciągu sześciu lat, pan Wild zdążył posiadać aż trzy samochody. Na całe szczęście, nikt nie wpadł po drodze na pomysł rozbudowy ani likwidacji parkingu.

święto pracy

„To ważne, by być dokładnym, gdy robisz coś tak głupiego” – skwitował pracujący na co dzień w branży filmowej Wild w rozmowie z lokalną gazetą.

Finałem akcji pochwalił się na Twitterze

Udostępnił tam też screeny swojej tabelki i obrazków, na których podzielił parking na sektory i odznaczał miejsca, na których już zaparkował. Rzeczywiście, widać, że był dokładny. Gdybym pracował w „Teleexpresie”, natychmiast przyjąłbym tego Brytyjczyka do tamtejszej „Galerii ludzi pozytywnie zakręconych”.

Mam też nadzieję, że po tym wpisie, niektórzy z was zechcą pójść w ślady pana Wilda. To doskonały sposób, by dodać trochę sensu codziennym czynnościom, a może nawet trochę bardziej polubić zakupy? Sprawdziłem: w centrum handlowym niedaleko mnie, czyli w warszawskiej Arkadii, jest 3718 miejsc. Jeżeli zaparkowanie na 211 różnych zajęło Brytyjczykowi (przy założeniu, że robił zakupy raz w tygodniu) sześć lat, tutaj chętny potrzebowałby… niemal 106 lat. To dobry pomysł na wyzwanie przekazywane z pokolenia na pokolenie. A tak w ogóle, to co zrobił pan Wild, to był piękny kawałek ciężkiej i zupełnie zbytecznej roboty.

W sam raz, żeby przeczytać o tym akurat dzisiaj, w Święto Pracy.

Fot. Twitter/Gareth Wild

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać