Wiadomości

Suzuki Jimny Kamper na sprzedaż. Powtarzam, Jimny Kamper na sprzedaż. Kamper

Wiadomości 14.01.2021 224 interakcje
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 14.01.2021

Suzuki Jimny Kamper na sprzedaż. Powtarzam, Jimny Kamper na sprzedaż. Kamper

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz14.01.2021
224 interakcje Dołącz do dyskusji

I jeszcze raz, Suzuki Jimny kamper na sprzedaż.

Spokojnie aukcja jeszcze się nie zaczęła, ale to już zaraz. Oto moje ulubione ujęcie z tego Suzuki Jimny po konwersji na kamper.

suzuki jimny kamper
Źródło zdjęć w tekście: themarket.co.uk

Sugeruje, że udało się w Jimnym znaleźć przestrzeń, w której zmieści się człowiek. Niedoczekanie.

Suzuki Jimny jest mały

Fajny, ale mały. Tam naprawdę nie ma za wiele miejsca w środku. Bagażnik to epizod, na 4 miejscach siedzących też nie można przesadnie się rozgościć. Mały, postawiony na ramie samochód wjedzie tam, gdzie nie zmieszczą większe pojazdy, a egzemplarzem z brytyjskiej aukcji można zabrać ze sobą dom  domeczek.

suzuki jimny kamper

Ktoś dokonał niemożliwego, zagiął przestrzeń i przerobił niewielkiego Jimnego trzeciej generacji na kamper. Jak to możliwe? Niemożliwe. Ta buda tylko sprawia wrażenie, że da się w niej mieszkać, przespać, albo chociaż wyprostować.

Drugiego rzędu siedzeń oczywiście nie ma, pojazd mógł zostać zbudowany na wersji cabrio. Dobudowano kawałek podłogi i pokryto ją linoleum, ściany i dach, pod którym mieści się łóżko. Pojazd wyposażono w zlewozmywak, lodówkę i kuchenkę gazową z dwoma palnikami, które możemy podziwiać przez urocze okienko.

suzuki jimny kamper

Drabina jest wprawdzie na zewnątrz, ale to na posłanie w kształcie litery L trzeba się wdrapać. Gdy jest rozłożone na pewno nie da się wyprostować w kuchni, bo wisi nad nią. Po złożeniu też raczej nie. Wymiary mieszkania nie są podane.

suzuki jimny kamper

No to tyle jeśli chodzi o wnętrze. Oprowadzanie gości nie będzie trwało długo. Ale na zewnątrz też czają się detale. Jest piękna strzałka w roli kierunkowskazu i chropowaty lakier, którego urodę widać dopiero na zbliżeniu. Zapasowe koło na ścianie obok kratki wentylacyjnej też jest niczego sobie.

suzuki jimny kamper

Dla kogo jest to cudo?

4-cylindrowy silnik o pojemności 1,3 litra powinien poradzić sobie z tą konstrukcją, lecz przeprawy przez błoto to już pewnie nie dla niego, nie z mieszkaniem w bagażniku. Zwiedzanie europejskich krajów też raczej nie. Jimny nigdy nie był królem dalekich tras, taki pewnie nie jest jeszcze bardziej.

suzuki jimny kamper

Można sobie wyobrażać, że niewielkie rozmiary pojazdu ułatwią parkowanie w ciasnych miejskich uliczkach, a niższe staną się opłaty autostradowe. Wyobraźnia może jednak nie wytrzymać starcia z rzeczywistością, bo nie jest to przestrzeń, w której da się spędzić kilka dni gdy pada, ten Jimny może mieć poważne problemy z osiągnięciem przyzwoitej prędkości przelotowej.

To bardziej pojazd, w którym można przespać się jedną noc w trakcie wyprawy na ryby. Jest gdzie odgrzać zupę i zrobić kawę bez łaskawej wytrzymałości termosu. Ten odporny na zarysowania lakier ma chronić przed krzakami, a nie parkingowym obiciem drzwiami. Choć możliwość podpięcia do sieci i własne zasilanie, wskazują, że jest dość uniwersalny.

suzuki jimny kamper

Szczęśliwie da się w Polsce rejestrować pojazdy z kierownicą po prawej stronie. Jest to jedyny przypadek, który ma sens. Gdy jedziemy zrobić sobie herbatę w lesie, położenie kierownicy jest bez znaczenia. Jimny jest z 2003 roku, ma nowy akumulator i opony w dobrym stanie, radio Clarion z obsługą płyt CD też jest na wyposażeniu. Nie wahaj się więc, jeśli namiot przestał cię zadowalać.

Więcej o Suzuki Jimny możecie przeczytać tutaj. Pamiętajcie, nie pokazujcie tego córkom. Będą chciały ten domek dla lalek.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać