Wiadomości

Mercedes pracuje nad superluksusowym SUV-em. I ma w planach kolejne Maybachy

Wiadomości 18.03.2019 65 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 18.03.2019

Mercedes pracuje nad superluksusowym SUV-em. I ma w planach kolejne Maybachy

Adam Majcherek
Adam Majcherek18.03.2019
65 interakcji Dołącz do dyskusji

Podobno rośnie liczba klientów poszukujących tego typu aut. Ale mieszkają głównie w Stanach Zjednoczonych i w Chinach. 

Portal Automotive News powołując się na dane firmy AutoForecast Solutions podaje, że globalny rynek ultraluksusowych SUV-ów w ubiegłym roku miał wielkość 7 500 egzemplarzy, ale do 2023 r. będzie w stanie wchłonąć 20 tys. takich aut rocznie. Trzy czwarte klientów na tego typu auta zamieszkuje Stany Zjednoczone i Chiny i na nich skoncentrują się producenci. Mercedes nie chce oddać pola Bentleyowi, Rolls-Royce’owi, czy Lamborghini. Do tego chrapkę na tych klientów ma też Aston Martin pracujący nad modelem DBX i Ferrari. 

Maybach SUV

Dlatego niemiecki producent pracuje nad Maybachem GLS.

Pierwszy SUV Maybacha ma powstać na bazie najnowszego Mercedesa GLS, ale będzie od niego jeszcze bogatszy i znacznie droższy. Mówi się, ze będzie go napędzał silnik V8 o mocy powyżej 560 KM, być może wspierany przez jednostkę elektryczną. Patrząc na chińskie zapotrzebowanie niewykluczone, że powstanie też jako elektryk.

Prezes amerykańskiego oddziału Mercedesa – Dietmar Exler – stwierdził, że z pewnością jest miejsce na rynku dla takiego modelu. Co więcej zapowiedział, że gama Mercedes-Maybach będzie się wciąż powiększać. I o ile nie ma co się spodziewać, że nobliwy znaczek pojawi się na najdroższych wersjach Klasy A, o tyle droższe modele faktycznie mogą zyskać superluksusowe edycje. 

Punktem wyjścia do myślenia o SUV-ie Maybacha może być koncept Mercedes-Maybach Ultimate Luxury, którego zaprezentowano podczas zeszłorocznej wystawy Auto China w Pekinie. Ten ogromny samochód koncepcyjny wykończono złotem, najwyższej jakości skórą i drewnem hebanowym.

Maybach SUV

Dziś Mercedes sprzedaje Maybacha S napędzanego sześciolitrowym V12 biturbo o mocy 621 KM. Należy się spodziewać, że SUV Maybacha będzie mógł się pochwalić nie gorszymi parametrami. I zapewne nie niższą ceną. Najbardziej luksusowy sedan Mercedesa kosztuje dziś co najmniej 667 tys. zł.

Ciekawostka – w tej chwili na stronie importera można znaleźć siedem egzemplarzy do wzięcia od zaraz. Najdroższego wyceniono na prawie 900 tys. zł, ale według oferty na stronie Maybachem można jeździć już za 8 801 zł netto miesięcznie.

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać

Autoblog na Instagramie

Autoblog na Instagramie