Wiadomości

Skoda ma nowe logo. Zobaczycie je głównie na samochodach

Wiadomości 30.08.2022 63 interakcje

Skoda ma nowe logo. Zobaczycie je głównie na samochodach

Piotr Barycki
Piotr Barycki30.08.2022
63 interakcje Dołącz do dyskusji

Po mniej więcej 11 latach od poprzedniej dużej zmiany, Skoda zaprezentowała nowe logo i nową identyfikację wizualną marki. Tak, zgadliście, będzie teraz bardziej płasko i bardziej czytelnie. 

I żeby nie przeciągać, tak wygląda nowe logo Skody:

skoda nowe logo
Skoda – nowe logo

Przy czym zgodnie z komunikatem prasowym, taka kombinacja (czyli logotyp i sygnet albo sam sygnet) będzie się pojawiać głównie na samochodach. W szeroko pojętej komunikacji będzie natomiast wykorzystywany głównie sam logotyp:

skoda nowe logo

I tak, dobrze widzicie – znika z niego daszek (hacek), który do tej pory był jak najbardziej eksponowany i zapisywany zgodnie z tym, jak zapisuje się go normalnie:

Zniknięcie nie jest wprawdzie całkowite, bo według Skody daszek został po prostu zintegrowany z literą S, ale różnica w porównaniu do poprzedniego zapisu jest znacząca.

Samo logo oczywiście też zostało uproszczone, choć obeszło się bez wielkich zmian – w sumie wygląda jak logo sprzed niemal 100 lat, tylko oczko się trochę zmniejszyło, krawędzi wyostrzyły, a do tego doszły kolory, które mają się kojarzyć z ekologią, zrównoważonym rozwojem i elektromobilnością.

skoda nowe logo

Albo z kolorami widocznymi w dwóch poprzednich wersjach sygnetu. Chociaż Skoda pewnie wolałaby skojarzenie z tymi trzema wcześniej wymienionymi hasłami.

Kiedy Skoda przyklei nowe logo na samochodach?

Od 2024 r. – wtedy cała nowa identyfikacja wizualna Skody ma zacząć trafiać na fizyczne produkty. Z drugiej strony, zaprezentowany dziś model studyjny – Vision 7S – broni się przed sygnetem czeskiej marki jak tylko może. Na masce tego 7-osobowego auta elektrycznego z akumulatorami o pojemności do 89 kWh i zasięgiem ponad 600 km, znajdziemy wyłącznie logotyp:

Z tyłu również brak charakterystycznego znaczka, ale do tego już zdążyliśmy się przyzwyczaić:

Nawet kierownica z najnowszego projektu wygląda tak:

Ciekawe, czy któryś z nadchodzących testów nowej Skody zaczniemy od polowania na dobrze znany wszystkim sygnet. Chyba że to faktycznie tylko model studyjny i nowe Superby czy Kodiaqi wyjadą na drogi ze starym-nowym oznaczeniem na masce.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać