Newsy

Sebastien Ogier wygrał Rajd Meksyku

Newsy 12.03.2018 6 interakcji
Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz 12.03.2018

Sebastien Ogier wygrał Rajd Meksyku

Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz12.03.2018
6 interakcji Dołącz do dyskusji

Po raz czwarty w swojej rajdowej karierze Sebastien Ogier wygrał Rajd Meksyku. Tym zwycięstwem objął też prowadzenie w klasyfikacji generalnej WRC.

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia objęli prowadzenie po czternastym odcinku specjalnym i na czele klasyfikacji utrzymali się już do samego końca.

Sebastien Ogier wygrał po raz czwarty

Zespół M-Sport Ford WRT wygrał już drugi, po Rajdzie Monte Carlo, start w tym sezonie. Francuzi byli najlepsi w aż pięciu odcinkach specjalnych, a dzięki rajdowemu triumfowi wrócili na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Dla Ogiera był to także czwarty triumf w Rajdzie Meksyku w swojej karierze.

– To fantastyczne! To dla mnie szczególne miejsce. Wiem, że przez naszą pozycję startową szanse na zwycięstwo były małe, ale nie poddaliśmy się i mieliśmy świetne auto – powiedział Ogier na mecie.

Na Power Stage’u najszybszy był Estończyk Ott Tanak, który o zaledwie 0,4 s. pokonał Sebastiena Ogiera. Dodatkowe punkty otrzymali też Jari-Matti Latvala, Thierry Neuville oraz Andreas Mikkelsen.

Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdu Meksyku uplasowali się Dani Sordo i Carlos del Barrio. Chociaż na ostatnim odcinku specjalnym przebili oponę, to i tak udało im się obronić pozycję przed goniącymi ich Krisem Meeke i Paulem Nagle.

Pech Loeba

O pechu może mówić dziewięciokrotny mistrz świata Sebastien Loeb, który powrócił do rywalizacji po czteroletniej przerwie. Rajd Meksyku zaczął od wygranego odcinka specjalnego, ale w drugiej części dnia złapał „kapcia”.

– To przez kamień, który był na linii jazdy. Nie stało się nic poważnego. Początkowo sądziłem nawet, że opona jest w porządku, ale okazało się, że musieliśmy ją wymienić – relacjonował Francuz.

Loeb ostatecznie zajął piąte miejsce z ponad dwuminutową stratą do lidera.

Klasyfikacja generalna Rajdu Meksyku:

1. Sebastien Ogier i Julien Ingrassia (3:53:58, Ford Fiesta WRC ’17)
2. Dani Sordo i Carlos del Barrio (+1:13,6, Hyundai i20 Coupe WRC)
3. Kris Meeke i Paul Nagle (+1:29,2, Citroen C3 WRC)
4. Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger (+1:48,4, Hyundai i20 Coupe WRC)
5. Sebastien Loeb i Daniel Elena (+2:34,6, Citroen C3 WRC)
6. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+5:03,0, Hyundai i20 Coupe WRC)
7. Pontus Tidemand i Jonas Andersson (+10:34,7, Skoda Fabia R5)
8. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+15:47,1, Toyota Yaris WRC)
9. Gus Greensmith i Craig Parry (+17:19,3, Ford Fiesta R5)
10. Pedro Heller i Pablo Olmos (+24:28,1, Ford Fiesta R5)

Kolejną rundą cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata będzie Rajd Korsyki. Odbędzie się on w dniach 5-8 kwietnia.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać

Autoblog na Instagramie

Autoblog na Instagramie